Wpis z mikrobloga

@Fist_Of_Truth

@essos: bo tam rzymianami władza "nadziana jak dobra kasza skwarkami".


dobrym przykladem jest pani urodzona w afryce z rodzicow urodzonych w indiach, ktora ostatnio (w przeciagu paru lat) zrobila oszamiajaca kariere i doszla do szczytow wladzy w uk (min zostala szefowa najwazniejszego urzedu w kraju - home office, popularnie nazywana cruella, polecam strone na ang wiki), ponoc ma zamiar walczyc o fotel szefowej partii konserwatywnej,choc musiala odejsc w nieslawie po
@essos: to samo, to sojusznicy. W tej części świata, która jest zdominowana przez państwa arabskie, wrogie USA i NATO znajduje się jakieś 1/3 znanych złóż ropy na świecie. Jeśli amerykanie nie mogą położyć na nich łapy to chcą chociaż być blisko ;) ale to tylko jeden z czynników, USA jest też bardzo nie na rękę fakt, że Iran dąży do produkcji broni atomowej.
@essos: a no i nie należy zapominać o duzych wpływach Żydów w USA. Bardzo dużą część Amerykanów wspiera Izrael, więc interwencja w jego obronie jest wręcz opłacalna dla amerykańskich władz w kontekście polityki wewnętrznej i zbliżających się wyborów
@essos: ale ogólnie to dziel przez dwa to co napisałem, bo ja nie żaden ekspert, dałem tylko bardzo powierzchowne info i możliwe że zbyt uproszczone, żeby dać ci ogólny zarys ocb
W tej części świata, która jest zdominowana przez państwa arabskie, wrogie USA i NATO znajduje się jakieś 1/3 znanych złóż ropy na świecie.


@Zlpnc: Tak, tak w Saudi i Katarze gdzie są bazy amerykańskie są wrodzy USA. Izrael jako sojusznik jest nieprzydatny, bo sam wszczyna wojny.