Wpis z mikrobloga

To nie prawda. Zawsze audio krytykuja osoby, ktore najdrozsze mialy glosniki za 100zl. Roznica jest kolosalna miedzy tanim kablem z media mart a chocby melodika pirple rain a co dopiero wyzszymi modelami…


@Medicine676: Propagandę kablową zachowaj dla siebie.
  • Odpowiedz
@Medicine676: Jak dla mnie to ich zdanie jest tyle samo warte co ludzi, którzy twierdzą, że "Roznica jest kolosalna miedzy tanim kablem z media mart a chocby melodika pirple rain a co dopiero wyzszymi modelami".
  • Odpowiedz
@Bosayerba: ja ostatnio kupiłem dwie pary słuchawek po 4 stówki a wczesniej miałem takie z sony za 250 i po prostu głośnik laptopowy xD Jakość dźwięku strzeliła ponad chmurami. Nawet sobie nie wyobrażam jak muszą brzmieć te lepsze.
Ale powiem tak, raz miałem okazję słuchać na drogich studyjnych tego co mój kolega komponował do dziś to pamiętam, nigdy tak dobrego dźwięku nie słyszałem.
Ale to offtop.
Warto przed zakupem porównać ceny
  • Odpowiedz
A nie jest?


@Medicine676: No nie jest. Jeśli słyszysz wyraźną różnicę, to co najmniej jeden z kabli jest uszkodzony, lub producent sprzedał ci kabel z filtrem (co w zasadzie podpada pod uszkodzony kabel), lub różnica tkwi w twojej głowie.

zwykle kable sa oszukany jak bedziesz zdzieral oplot zobaczysz ze tani kabel nie jest miedziany… nawet


Wyprodukowanie kabla z dobrych materiałów o dobrych parametrach kosztuje niewiele. Dlatego dobre kable nie muszą być
  • Odpowiedz
@Medicine676: No tak, oczywiście. To nie jest moja pierwsza dyskusja w tym temacie i spodziewałem się, że kolejnym twoim krokiem będzie przejście do ofensywy. Jeśli podałbym system twoim zdaniem za tani, to oczywiście mam za słaby system żeby usłyszeć różnicę. Jeśli system byłby drogi to problemem byłyby moje uszy. Klasyka gatunku.

Polecam ci zapoznać się z następującymi pojęciami: impedancja, pojemność, indukcyjność.
  • Odpowiedz