Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję porady w kwestii dobrania podzespołów komputerowych.
Ostatni raz stacjonarkę miałem w 2006 roku, od tamtej pory laptopy (najpierw Toshiba, potem gamingowy Dell Inspiron), aż przyszedł czas na zbudowanie czegoś stacjonarnego do gier, programowania (android, web), netflix. Czy poniższy build ma sens? Budżet na całość do 10k

#pcmasterrace #komputery #hardware
Tobol - Mireczki, potrzebuję porady w kwestii dobrania podzespołów komputerowych.
Ost...

źródło: build

Pobierz
  • 6
@Tobol: Ciężko uwierzyć, że to nie jest jakiś trolling. xD Ten zestaw jest do zaorania. Parowanie budy za ponad 1100 zł z intelem 12. generacji to jest wisienka na torcie.
Ten zestaw to jest referencja dla ciebie. Na ile budżetu ci zostanie to można wtedy dumać co ewentualnie zmienić. https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-kwiecien-2024-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,16
  • 1
@Drmscape2: Ciężko uwierzyć, ale jednak nie jest. Tak jak pisałem, wypadłem z obiegu technologicznego ponad 15 lat temu, a dotychczas miałem ograniczone zaufanie do gotowych list komponentó zwłaszcza po śledzeniu na YT Liptona, Zmasło i innych.
@Tobol: Po:
1. Do procków K najlepiej brać serie Z690/Z790, jednak kupowanie procka z K i pod niego specjalnej płyty oraz chłodzenia to wywalanie kasy, lepiej doinwestować w kartę graficzną. Bym brał tańszego procka bez K (dużo wolniejsze w grach i tak nie są) a doinwestował nadwyżkę w lepsza grafę.
2. Prędkość pamięci ma marginalny wpływ na wydajność, można brać śmiało dużo tańsze modele.