Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie kredytu 2%/0% bo to niemożliwe, żeby ta mafia ochoczo wprowadzała program który jest korzystny WYŁĄCZNIE #!$%@? dla deweloperów i banków.

Wszystkie analizy, badania, przykłady zza granicy pokazują tylko i wyłącznie że program ten służył i będzie służył pompowaniu mieszkań, więc albo w grę wchodzi duży hajs, albo Buda i Hetman są po prostu ogromnymi debilami, którzy nie ogarniają o co chodzi, albo doskonale wiedzą i wykonują polecenia swoich przełożonych (odpowiednio Morawiecki i Tusk). Możliwe że w samym ministerstwie są skorumpowani ludzie.

Czy takie coś ma sens? Bo pierwszy raz mam z tym doczynienia i nie chciałbym aby to zawiadomienie podpadło pod "Fałszywe zawiadomienie o przestępstwie" jeżeli nie mam wystarczających dowodów, których oczywiście mieć nigdy nie będę.

Może warto wysłać zawiadomienie do prokuratury aby wszczęła śledztwo w tej sprawie i aby oni zebrali dokumenty z ministerstwa? Myślę że gdyby zebrać odpowiednią liczbę argumentów i więcej niż jedna osoba wysłałby takie zawiadomienie to może by tym się rzeczywiście zajęli.

Ze strony CBA:

Procesowe złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym na podstawie art. 143 § 1 pkt 1 i 2 oraz 304 kodeksu postępowania karnego:

ul. Poleczki 3

02-822 Warszawa

Informujemy, że funkcjonariusze CBA wykonują czynności tylko w zakresie właściwości CBA i w tym zakresie przysługują im uprawnienia procesowe Policji, wynikające z przepisów kpk.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nie może opierać się na bezpodstawnych sformułowaniach, przypuszczeniach i domysłach, ale musi być oparte na racjonalnych i wiarygodnych przesłankach.

Złożenie zawiadomienia o przestępstwie niepopełnionym penalizowane jest zgodnie z art. 238 kodeksu karnego.


#nieruchomosci #buda #hetman #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
@jerzy_s:
Lepiej skonsultuj, nawet bezpłatnie (żebyś sobie problemów nie narobił).
Nie mniej to państwo to ostatni etap Bizancjum z przerośniętą biurokracją i legalną korupcją. Wiele nie da się z rym zrobić.
  • Odpowiedz
@jerzy_s: jak najbardziej. Biorąc pod uwagę powiązania ministerstwa i PZFD istnieje duże prawdopodobieństwo wręczenia korzyści majątkowych (być może w formie datków na kampanię). Pomysł popieram, jakby trzeba było jakąś zrzute na prawnika robić to oczywiście chętnie się dorzucę
  • Odpowiedz
@jerzy_s: pomysł ok, ale najpierw do konsultacji, bezplatnej w pierwszej kolejności (ale zorientuje się czy jest taka opcja). Popieram, grosza tez mogę dorzucić.
  • Odpowiedz
@jerzy_s: pomysł jak zabezpieczyć siebie, pamiętaj że dawna platforma ścigała ludzi za krytykę rządu, za krzesło itp. Obecna platforma to ta sama, co wtedy, możesz sobie narobić problemów.
  • Odpowiedz