Wpis z mikrobloga

#internet #antywirus #pytanie #technologia Witajcie, dzis moj kuzyn 8 letni wszedł poprzez fejsa w lipna stronek i tam jakis wywiad był wójcika z kabaretu z wojewodzki i jakis scam ze cos tam odkryli sposob na zarabianie i jak chce zarobic to mam kliknac w podany na tej stronie link, oczywiscie ja wiem od razu po zdj ze to byl scam, ale dzieciak wszedl, na szczescie zauwazylem to i zabrałem telefon zanim wszedł w podany link, jak myslicie nic sie nie stanie ? to bylo pare h temu i jak na razie konto na fejsie aktywne, wiec chyba keyyloger byl pod tym feralnym linkiem na tej lipnej stronie, tez chyba w sumie telefon zablokowal by ta stronke jak by cos bylo nie tam, kupilem go w tym roku
  • 7
@Gelsonik: Na tela masz malwarebytes, ale jeśli nie próbował się logować na jakiejś podstawionej stronie swoimi danymi np. do fb to raczej problemu nie będzie, samo kliknięcie w link to jeszcze nic strasznego
  • 0
@beer_man: Niee tylko w zdj na fejsie i tam byl niby wywiad i byl link by kliknac i tam niby byla metoda na szybka kase ale zdazyłem dzieciakowi zabrac tel i w to nie wszedł tylko w to zdj na fejsie ktore przekierowalo na strone z "wywiadem"
@Gelsonik: takie posty służą fo wyłudzania danych, jak w nic dalej nie klikał, nie podawał hasła do fejsa "dla weryfikacji wieku" to śpijcie spokojnie, choć skan antymalware oczywiście zawsze warto zrobić.