Wpis z mikrobloga

Około rok temu miałem pierwsze badanie wzroku i teraz robiłem drugie i mam kilka pytań do kogoś kto się zna na wadach wzroku/astygmatyzmie. Pierwsza recepta po badaniu wzroku to prawe oko cylinder: -0.50 oś 4 ; lewe oko cylinder: -0.50 oś 170 druga recepta po badaniu wzroku to prawe oko cylinder: -0.50 oś 180 ; lewe oko cylinder: -0.50 oś 0 podejrzewam że przy drugim badaniu mógł ktoś się pomylić, jako iż noszę okulary przepisane z pierwszego badania i wzrok nie pogorszył mi się wcale lub bardzo minimalnie

Czy te recepty bardzo się od siebie różnią?

Czy oś 180 i 0 są tożsame i można zapisać oko P 180 L 0 lub P 0 L 180 i nie ma to żadnego znaczenia z perspektywy leczenia wady wzroku? Tak samo np. OP 135 OL 45 lub OP 45 OL 135?

Mam "tylko" -0.5 cylinder a w nocy jazda samochodem to tragedia, światła mnie oślepiają i nadal dużo gorzej się jedzie w okularach niż kiedyś jak miałem dobry wzrok bez okularów. Czy to normalne i wszyscy tak mają?

Z pierwszej recepty mam dwie identyczne pary okularów i jak patrzę przez nie obie naraz to widzę trochę lepiej, co to może oznaczać?

#okulary #wadawzroku #okulista #okulistyka #pytanie #pytaniedoeksperta #wzrok
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
słaby antyrefleks


@fotograf_warszawiak: Moje aktualne okulary nie mają antyrefleksu. Jest aż tak duża różnicza z a bez?

a te osie 180 i 0 to to samo? Można zapisać OL 180 OP 0 lub OL 0 OP 180 i nie będzie to miało znaczenia? Bo chcę zamówić z internetu okulary
  • Odpowiedz