Wpis z mikrobloga

#hydraulika dziś na piecu pompka nie pompowała mi wody w ukladzie, zawsze dolewam wody do pieca no ale z polowa grzejnikow zamkniete. Zaczeło pompować wodę jak odkrecilem wszystkie grzejniki i wtedy dopiścilem wody, ale wcześniej populałem w pąpkę wody i nie wiem co pomogło. Czy przy dolewaniu wody do ukladu to co jakiś czas dobrze odkręcić wszystkie grzejniki czy to bez znaczenia?. Pąpka ma już 10 lat
#dom
#naprawa
#ogrzewanie
#piec
#termomodernizacja
  • 15
  • Odpowiedz
w piwnicy


@matkuma: no to mało prawdopodobne że ubytek wody spowodował że mogła się nie załączyć lub chodziła na sucho bo było za mało wody w układzie.
Domyślam się że masz instalacje która może działać grawitacyjnie, być może złożyło się tak że przy zakręconych grzejnikach nie było dużego oporu i woda krążyła swobodnie grawitacyjnie.
Z drugiej strony pompka załącza się jak czujnik temperatury wykryje jakiś poziom temperatury na piecu, zobacz czy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@2xpapanalepiku to co napisałeś to ja tak mam w 100 % . zalaczanie pompki moge ustawić na sterowniku wiec wiem ze napewno dziala. czujnik też jest dobry na sterowniku bo mam jeszcze czujnik rteciowy i czujnik temperatury wifi że widzę tą sama temperaturę na smartfonie, a wszystkie te 3 czujniki pokazują tą samą temperaturę.
  • Odpowiedz