Wpis z mikrobloga

@aa-aa: To idiotyzm, unia ani Niemcy nie są w stanie stworzyć takiego systemu na ten moment. Tylko usa są gwarancją bezpieczeństwa tego kraiku. I lepiej ich nie #!$%@?ć, bo gdy kopną ten kraj w dupkę, to nikt po nas nie zapłacze i nic nie ochroni nas przed rossją. Dobre relacje z usa są jedyną zasraną opcją bezpieczeństwa tego kraju, plus najlepiej własna produkcja.
porzadna tarcza antyrakietowa to same zalety


@robertkk: A gdzie jest ta europejska tarcza antyrakietowa? Jakie są konkrety tego wszystkiego? Co zostało zrobione od 2022 r. kiedy Scholz ogłosił ten projekt? Wybacz ale jestem sceptyczny zwłaszcza po takich "sukcesach" jak projekt europejskiego czołgu przyszłości, gdzie też Niemcy od 2018 r. zawracali tym głowę wszystkim w Europie aby ostatecznie nie powstało dosłownie nic. Tu masz link z wykopu z 2018 o tym projekcie:
@Thorkill: to juz jest od 2018? A to faktycznie sie nie zanosi, zeby cokolwiek z tego wyniknelo, myslalem ze nowy bo strasznie sie rzucili na tagu nasi sasiedzi z petersburga. Moze oficer tez nie wiedzial a oni nie moga dyskutowac
to juz jest od 2018?


@robertkk: Przecież napisałem wyżej wyraźnie że projekt europejskiej tarczy antyrakietowej ruszył w 2022 r. Od tego czasu 9 państw z tego zrezygnowało. Zostały te: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Niemcy, Węgry, Łotwa, Litwa, Holandia i Słowenia. Czyli to projekt niemiecki, bez Francji, Włoch czy Szwecji. Będziemy płacić kasę Niemcom żeby sobie opracowali system opl. Być może za 10 lat coś z tego będzie i to jest optymistyczne
@robertkk: W porównaniu do tej niemieckiej wirtualnej opl nasza jest lata świetlne przed nią w rozwoju - system budowany konsekwentnie od lat, z udziałem polskiego przemysłu, naprawdę niewiele jest tak porządnie robionych programów modernizacyjnych w WP.