Wpis z mikrobloga

@MyOwnWorstEnemy: Ciekawe w ogóle, skąd się wzięły te urojenia, jak według wszystkich badań, które widziałem, elektryki palą się znacznie rzadziej, niż spalinówki. Według niektórych nawet dwudziestokrotnie.
  • Odpowiedz
@goferek: U nas na osiedlu nikt nie parkuje koło 7 letniego wrosta. Póki miał wszystkie szyby to spoko ale jakiś czas temu postradał jedną (ktoś w gorączce sobotniej nocy musiał sobie ulżyć), a wiadomo w naszym kraju, nie ma szyby to początek demolki a na końcu pożarek (znaczy się samozapłon oczywiście). Po co dostawać zbędne obrażenia od aury ciepła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MyOwnWorstEnemy: to że spalinowy ma mniejsze szanse na zapłon a przy pożarze uwalnia więcej energii i z większą mocą (badania z Francji, spalono te same modele w wariantach EV i spalinowych) oraz że pożar rozprzestrzenia się dużo szybciej wśród spalinowych (wyniki badania pożaru parkingu w Norwegii) to szczegół. Ważne, że poszła plotka, że w Warszawie na parkingu podziemnym samochód elektryczny wywołał pożar 50 aut. Co prawda okazało się, że nie było
  • Odpowiedz
Ciekawe w ogóle, skąd się wzięły te urojenia, jak według wszystkich badań, które widziałem, elektryki palą się znacznie rzadziej, niż spalinówki.


@wstanczyk: jak pali się elektryk to masz o tym informacje na każdym portalu, często kilka razy o tym samym wklejane kilkukrotnie, a jak pali się diesel to jedyną szansą żeby się o tym dowiedzieć jest minięcie go płonącego na poboczu
  • Odpowiedz
@szejsetdwajsciaczy wszystkie przypadki pożarów samochodów jakie znam to stare gruzy i zwarcie w elektryce, w tym mój własny bus, gdzie zapalił mi się włącznik świateł stop przy pedale, podczas jazdy. Oczywiscie był uszkodzony mechanicznie i ktoś przy tym dłubał zamiast wymienić za 30 zł. Tych gównianych napraw instalacji- przewód na okrętkę i myk taśma izolacyjna znalazłem jeszcze kilka i mogę śmiało stwierdzić, że jest to norma i prawdziwe zagrożenie pożarowe.
  • Odpowiedz
elektryki palą się znacznie rzadziej, niż spalinówki.


@wstanczyk: ale spalinówka się nie zapali od stania na parkingu tylko albo musi chodzić silnik albo musi coś w nią uderzyć.
Elektryk może się spontanicznie zapalić w każdej chwili
  • Odpowiedz
@secs: co to w spalinowym wyciągasz akumulator? Wyjaśni dlaczego bateria w elektryku ma większe szanse zapłonu niż bateria w samochodzie spalinowym.
  • Odpowiedz
Elektryk może się spontanicznie zapalić w każdej chwili


@secs: że co? Przecież może zapalić się jedynie z takich samych powodow jak spalinowy xD
  • Odpowiedz