Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym swoim materiale Wojciech Szewko powiedział że Iran bardzo dba o Polskie groby bo ma do Polski sentyment i tutaj moje pytanie. Jak można jednocześnie tak nienawidzić chrześcijaństwa że za przejście z islamu na chrześcijaństwo jest kara śmierci a z drugiej strony mieć jakiś sentyment do najbardziej katolickiego kraju w Europie. Jeśli miałbym syna i byłbym w stanie go zabić jeśli uznałby że jest agnostykiem, niewierzącym albo buddystą to oznaczałoby że potwornie gardzę tymi ideami i ludźmi którzy je wyznają. Więc jak to jest? To jest po prostu zwykła dyplomacja że patrzcie jakie ładne groby tutaj macie i teraz nas lubcie czy coś innego?

6: 35 [ https://www.youtube.com/watch?v=MEPNBH34K_4 ]

#izrael #iran #polska #wojna #polityka #historia #swiat #geopolityka
kkecaj - W dzisiejszym swoim materiale Wojciech Szewko powiedział że Iran bardzo dba ...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-04-14 14-58-43

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: No ale Szewko mówi że teraz oni nas bardzo lubią i że jakieś kalendarzyki specjalne wydają. Przez kilkadziesiąt lat zdążyło już wyrosnąć nowe pokolenie
  • Odpowiedz
@kkecaj: Byłem w Iranie parę lat temu, wiec mogło się coś pozmieniać. W Iranie masz przestrzegać prawa szariatu, a "konwersja" jest jego złamaniem. Jak już się zdarzyło, że jesteś innego wyznania to możesz se być. Nawet jakieś gminy żydowskie są w Iranie.

Cmentarz polski w Teheranie jest zadbany, bo leży tam wielu polaków, którzy osiedlili się i zostali w Iranie do końca życia - przy okazji zarządzając różnymi instytucjami - szkołami,
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy: Gdyby zabijali każdego nie muzłumanina który przyjechał do ich kraju jako turysta albo biznesmen czy polityk to musieliby się całkowicie wyizolować od świata nawet bardziej niż Korea Północna a wiadomo że jakąś politykę zagraniczną chcą prowadzić, więc to raczej logiczne że obcych nie zabijają. Więc to chyba zwykły pragmatyzm a nie oznaka szacunku. My też jeszcze w Polsce mamy rosyjskie ambasady, ale nie jest to oznaka sympatii
  • Odpowiedz
@kkecaj: Szewko powiedział też, że jest to kraj wyznaniowy, gdzie władzę sprawuje religia, niejednokrotnie wrogi własnym obywatelom. Ale tego już nie zapamiętałeś, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kkecaj: Ale ja nie mówię o turystach, tylko o ludziach którzy tam mieszkają i nigdy nie byli muzułmanami. Wg wikipedii 1,5% irańczyków nie jest muzułmanami i nie grozi im za to kara śmierci.
  • Odpowiedz
  • 1
@Adifeek: A, to spoko. To jeszcze gorzej o nim świadczy że sra tak na Izrael w każdym odcinku a jak się coś barbarzyńskiego dzieje w Iranie to wiadomo, taka kultura i zaprasza "pana" ambasadora. Później oczywiście mówi że nie zadawał mu niewygodnych pytań bo by się obraził, a jego widzowie rozpływają się nad jego rzetelnością i obiektywnością xD
  • Odpowiedz
@kkecaj: okej, jakie pytania byś mu zadał? Co jego państwo robi z protestami wewnętrznymi, przeciw policji wyznaniowej? Powie, że to ich wewnętrzna sprawa, że mają prawo szariatu i takie przewiadziane są kary a nie inne. Zapytasz o bojówki w Libanie i Jemenie? Nietrudno się domyślić, że odpowiedzą to, co zawsze - że Iran wspiera państwa ościenne i ich suwerenność i bleble, ma żywe kontakty, a ataki są ich własnymi pomysłami, bo
  • Odpowiedz
  • 1
@Adifeek: No to jaki jest cel takiego wywiadu w aktualnej sytuacji? Jak Sykulski robił wywiad z ambasadorem Rosji to też nie ma problemu bo gdyby zadał pytanie o wojnę to wiadomo co by odpowiedział?

Co się ostatnio barbarzyńskiego działo w Iranie? Ten kraj to generalnie jedno wielkie barbarzyństwo ale można podać chociażby przykład wzrostu o blisko 50% egzekucji domyślam się że w celu zastraszenia społeczeństwa po zeszłorocznych protestach
  • Odpowiedz
@kkecaj: nie oglądałem wywiadu z ambasadorem Rosji, wiec nie wiem o co był pytany. Z "gdyby zadał pytanie o wojnę" rozumiem, że nie zadał pytania o wojnę...?

Tak, 800 egzekucji w 2023 to dużo i rzeczywiscie ma to zwiazek z protestami. Jak widać Persom nie odpowiada państwo wyznaniowe. Ale to było w zeszlym roku, no nie? I zdaje się, że mowily o tym wszystkie telewizje i temat jest dość oklepany. Natomiast
  • Odpowiedz
@kkecaj: Przestań patrzeć z jakiejś kolonialnej perspektywy, niech sie każdy rzadzi jak chce, mało burdelu zachod narobil w Syrii, Iraku i Libii, tam ofiary mozna liczyc w setkach tysiecy albo nawet milionach.
  • Odpowiedz
  • 0
@lumpex200: Gdzie ja patrzyłem z jakiejś kolonialnej perspektywy? Jak Iran za pośrednictwem terrorystów bombarduje Izrael to Izrael ma prawo bombardować Iran i tyle. A jeśli uważasz że nie mam prawa oceniać Iranu i twierdzić że ten kraj to syf z którym nie powinniśmy współpracować to nie mój problem
  • Odpowiedz