Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali ktoś ogarnięty, żeby mógł mnie troszkę naprowadzić, gdzie szukać przyczyny? Mianowicie, zapaliła mi się kontrolka od świateł zewnętrznych i na wyświetlaczu pojawiły się komunikaty, żeby sprawdzić światła postojowe, mijania, kierunki, itd itd, i tak wszystkie wymienione były. No i po sprawdzeniu "na oko" nie świecą światła "po skosie" auta, tzn. nie świeci mi lewy tył i prawy przód (wszystkie światła: pozycyjne, mijania, kierunki, długie i stop). Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i nie wiem od czego zacząć, czy sprawdzać te żarówki co nie świecą, czy bezpieczniki... Wprawdzie jestem umówiony z mechanikiem, ale dopiero na przyszły piątek i to tylko na wymianę oleju i filtrów, i pewnie ogarną by mi te światła, tylko że nie chcę jeździć po mieście z takimi światłami przez ponad tydzień. Jeśli jest taka możliwość, to chciałbym to ogarnąć sam, Pacjent seat altea 1.4 tsi

#kielce #seat #elektrykasamochodowa #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #elektronika
  • 12
  • Odpowiedz
@handballer po prostu musisz wzuac schemat bezpieczników i szukać tych od świateł i sprawdzić, z dobrym schematem to 10 minut roboty, powinien być prosty schemat na skrzynce
  • Odpowiedz
@handballer: Pamiętaj (na przyszłość), że przeciek może się pojawić od pęknietych uszczelek. U mnie była to uszczelka małej anteny od radia (fabryczna na dachu) - woda wchodząca w elektronikę: wyłączała kierunkowskazy, otwierała szyberdach, otwierała losowo okna, itp. Woda plus elektronika = choinka światelek :-)
  • Odpowiedz