Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Część,
zastanawiam się nad kupnem średniej wielkości samochodu (segment D ?). Nie będę dużo nim jeździł, głównie trasy około 150 km i trochę miasta - myślę że średnio 400-500 km miesięcznie. Zamawiam się nad oplem insignia i mazda 6 z silnikami benzynowymi. Budżet jakim dysponuje to ok. 25k.
Co myślicie o powyższych wyborach, czy jednak są lepsze ? :D
Dzięki za pomoc
  • 27
  • 0
@Nick_Login: no tak, 3 to fajnie wypośrodkowany samochód, nie za duży nie za mały, tylko drogie trochę xd też myślałem nad samochodem w segmencie focusa czy ceeda ale chyba będzie trochę za mały mam wrażenie
@pablos255: Nie słuchaj dzbana @Nick_Login bo on nie ma zielonego pojęcia o samochodach. Taki typowy Seba co to nie potrafi nawet skrzyni automatycznej obsłużyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak musisz wpakować się w segment D to Mazda wielkościowe nie odbiega od średniej, a już na pewno niebie gruza BMW tego dzbana.

Bardziej bałbym się rdzy bo to nie są legendy że każdy rdzewieją na potęgę :/
  • 0
@cwlmod: no tak, na rdzę chyba bym najbardziej zwracał uwagę szczególnie że to nie byłby kilku letni samochód. A jak nie mazda to masz może jakieś podpowiedzi ?
@pablos255 W segmencie D w tym budżecie nie ma zbytniego rozeznania. Ostatnio to kupowałem segment b automat dla mamy za 30k który miał 10 lat

Jeśli masz jeździć 500km miesięcznie to spokojnie segment C ci wystarczy a to już będzie łatwiej znaleźć. Jeśli zależy ci na pojemności to prosta octavia nadrobi braki
  • 0
@cwlmod: no w sumie może jak sporadycznie używane to rzeczywiście c wystarczy. Nad Oktawia sie nie zastawiałem ale popatrzę bo w sumie popularny, części powinny być też w normalnej cenie, i może tańsze trochę niż opel
  • 0
@bidzej: szkoda bo Insignia wyjątkowo ładny samochód, astra lepsza będzie ? Golf i focus mi nie leży wyglądowo ( wiem że samochód ma być przede wszystkim niezawodny, ale musi się też trochę podobać) a jak trochę większy to co Oktawia ? Swoją drogą te Insignie a tak się psują że nie warto ?