Wpis z mikrobloga

jakie macie zużycia na #pompaciepla teraz? mi przez ostatnie 5 dni 40 kwh. Zastanawiam się skąd. Jak były te cieplejsze dni brało ok. 5 kwh. Temp ustawiona 23, jak spadnie na 22,5 to zaczyna pracować ale w sumie nie spadało (chyba, że w nocy). Te 2 kwh to przypuszczam, że na CWU. Teraz wiadomo, przymrozki jakieś ale to raczej bez szału. Dom 145m2 grzanej (garaż 45 nieogrzewany), pompa 6kw. Ogólnie od początku kwietnia z użytkowym 231 kwh. #ogrzewanie
  • 11
  • Odpowiedz
@hexxx: Wiesz, że takie porównania do niczego nie prowadzą? ;)
Domy są w różnych regionach, mają różne izolacje i różne systemy ogrzewania...
Ostatnio sprawdzałem odczyty z jednej pompy - od lipca lekko ponad 900 kWh.
Sprawdziłem też z innej, również montowanej w lipcu - 2400 kWh.
Bardzo podobne metraże w obu przypadkach, 130-140 m2 grzanych.
  • Odpowiedz
  • 0
@t-tk: wiem, wiem.. u mnie od października 4400kwh.( ͡° ͜ʖ ͡°) wg OZC tyle rocznie miała robić. No ale fakt, nie było drzwi wewnętrznych itp. Zobaczę w przyszłym sezonie.
  • Odpowiedz
@hexxx: Nowy dom? Spokojnie, będzie lepiej. Weź pod uwagę, że w pierwszym sezonie poza grzaniem suszyłeś. Przy podłogówce spróbuj sobie grzać według krzywej, zamiast termostatu, zazwyczaj wychodzi ekonomiczniej.
  • Odpowiedz
Szefie a co mnie to obchodzi w domu ma być ciepło, żona oczekuje 23*C. Na razie zima kosztowała mnie 800zł w rachunkach za prąd. Oczywiście PV jest
  • Odpowiedz
@hexxx: ponieważ ostatnie dni są zimne, pompa bierze więcej - matematyka/fizyka.

Może też brać więcej niż zazwyczaj, ponieważ dom mógł się nieco wychłodzić przez te cieplejsze dni.
  • Odpowiedz