Wpis z mikrobloga

Jaki #samochody byście kupili do robienia dalszych tripów? Budżet 25k +/- ale w tym fajnie jakby starczyło jeszcze na pierwszy serwis. Najważniejsze, żeby było z ery gdzie montowano klimatyzacje i nie gniło w zatrważającym tempie. Myślałem o #bmw E39 z 3.0 gnojem, ale trudno znaleźć coś sensownego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja
  • 15
E90 6 cylindrów benzyna/gaz/gnój, pierwszy serwis to 6.5 litra oleju i filtry w tysiaku się zmieścisz jak będzie manual. Co kryje się pod hasłem dalsze tripy 500, 1500 a może 3000 km?
@xydtrz: Tak jak mirek wyżej pisze, jeśli budżet 25k (czyli 20k, jesli wliczasz w to pierwszy serwis) i ma nie gnić to Laguna 3, ja właśnie swoją za 21k kupiłem, ZERO rdzy, 2013 rok i 1.5 dCi pod maską, na razie jestem bardzo zadowolony (pomimo kilku idiotycznych rozwiązań) i oby jak najdłużej.
@xydtrz: Bezkorkowy wlew paliwa, który powoduje, że po wyciągnięciu pistoletu paliwo się rozlewa wokół i trzeba je wytrzeć chusteczką w trosce o lakier, twardy i skrzypiący przedni podłokietnik, cupholder z przodu jeden, nie za duży i w razie nagłego hamowania grozi zalaniem nawiewów, aluminiowa gałka skrzyni biegów (tylko GT lub pakiet GT, moja ma ten pakiet), która wygląda super i przy normalnej temperaturze jest spoko, ale w lato pewnie będzie palić
Dołóż 10k i kup Chryslera 300C 5.7 V8 HEMI + LPG.


@Archaniol_bo_rzyga_bryje: fajne auto ale ruda tańczy jak szalona plus to już z tej ery kiedy w Chryslerze auta robili księgowi, więc wnętrze jest jednak dość odstręczające. Pomijając to propsuję - siedzi się jak u ulubionej cioci na kanapie, silnik mruczy jak kotek... kochałem mojego 300c w kombi jak własne dziecko ()