Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to możliwe, że mieszkając na ostatnim piętrze słyszę nad sobą kroki sąsiada, który ma mieszkanie za ścianą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co więcej to się niesie jakoś sufitem bo rozumiem w pokoju za którym on mieszka ale w drugim pokoju też to się niesie. Ściany żelbet, sąsiad ma w mieszkaniu i panele ,ale też w kuchni płytki i tu się zastanawiam czy coś nie zostało źle zrobione - może brak dylatacji? Nie mam jak tego sprawdzić. Dźwięki z góry to rozumiem ale z mieszkania z boku? No i 3 pytania:
1. Czy mimo wszystko to musi byc jego wina skoro w innym pokoju to się jakoś niesie sufitem? Mogę to jakoś sprawdzić, kazać odklejać listwy przypodłogowe zeby sprawdzac dylatacje?
2. Czy to może nieść się jakoś jego pionem wentylacji do góry (mam ostatnie piętro) a potem jakoś rozchodzić się przez strop?
3. Czy Wy słyszycie czasem pogłos kroków sąsiada, szuranie krzesła, dziwne odgłosy jak się coś do gniazdka wkłada (dźwięki po zbrojeniach pewnie), trzaśnięcia drzwiami etc, czy to pato deweloperka czy w blokach w ostatnich latach z żelbetu to jest norma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#patodeweloperka #mieszkania #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
W mieszkaniach w ogóle deweloper daje styropian o grubości 5+ cm pod wylewkę jak to się robi w domach jednorodzinnych?
Czy zamiast tego podkład 0.1mm grubości pod panele ma wystarczyć za izolacje akustyczną, ewentualnie klej pod płytkami?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @stopy-kanadyjka @Wychwalany @gisot @simon-simonski
No dobra, czyli trzeba przyjąć, że wszystkie obecnie budowlane bloki w związku z tym, że są z żelbetu mają taki defekt? Serio słyszenie jak sąsiad wkłada coś do gniazdka albo chodzi po pokoju lub jak drzwi do klatki z piętra niżej mocno ktoś zamyka - to jest norma w 2024 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam się serio, większość życia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja tak miałem na ostatnim piętrze, niestety jako najemca miałem bardzo trudno żeby dochodzić swoich praw xd musiałem dotrwać do końca rocznej umowy i #!$%@?ć

twój sąsiad ma po prostu najtańsze panele, jest to pewna dziura w prawie za która bardzo ciężko pociągnąć do odpowiedzialności
  • Odpowiedz