Wpis z mikrobloga

Jeśli w niedzielę Sutryk wygra w drugiej turze to będzie ostateczny dowód na to, że ludziom można pluć w mordę, a ci co najwyżej spuszczą głowę w dół.

Gość prawdopodobnie kupił sobie dyplom, żeby móc kosić kasę z jakichś fikcyjnych stanowisk w radach nadzorczych w Tychach i Gliwicach. Poustawiał sobie kumpli, znajomków i rodzinkę na różnych miejskich stanowiskach. Transferował pieniądze z ZOO dla Śląska Wrocław. Masowo blokował tysiące użytkowników na facebooku (mnie dwa lata temu zablokował za to, że miałem czelność zapytać się o przetarg na remont ulicy). Groził mieszkańcowi "tańcem z bratem" w ratuszu, obrażał niepełnosprawnego, twierdził, że "ma w dupie" zdanie innych.
Czy trzeba wymieniać dalej? A nawet te wszystkie rzeczy nie mają nic wspólnego z faktycznych zarządzaniem miastem... A typowi to zarządzanie nie poszło kompletnie.
NIE MA w tym kraju miasta z gorszymi drogami. Po prostu NIE MA. Żeby w 2024 roku, 80 lat po wojnie, główne ulice w mieście były wykonane z kostki brukowej, układanej 100 lat temu przez Niemca? Przecież to jest dramat, brak słów, tutaj każdego roku powinny iść na remonty dróg dziesiątki albo setki milionów złotych. A oni się podniecają remontem jednej ulicy Pomorskiej, którą remontują prawie dwa lata. A takich ulic są dziesiątki! Powstańców, Zaporoska, Pułaskiego, Poznańska, Szczytnicka, Słowiańska, Gajowicka, Tęczowa... To tylko główne ulice w tym mieście pamiętające czasy przedwojenne. A są jeszcze dziesiątki mniejszych ulic osiedlowych w całym mieście.
Mam wspominać jak wyglądają kamienice w tym mieście, jak wyglądają bloki i podwórka między nimi? Oprócz kawałka centrum to miasto to jeden wielki slams. A i na samym starym mieście pełno jest budynków uwalonych przez podludzi bohomazami. Sutryk nie potrafił zadbać nawet o wizytówkę Wrocławia.

Jeśli to was nie przekonuje to zobaczcie jaki zmasowany atak na Bodnar odbywa się w ostatnich dniach we Wrocławskiej Wyborczej. Ile osób zaangażowało się w obronę Sutryka, a raczej pieniędzy, które z Sutrykiem idą.

Trzeba pokazać, że nie można pluć ludziom w mordę. Trzeba pokazać, że wyborcy nie mają pamięci złotek rybki i pamiętają przewinienia polityków. I że nie wystarczy tylko przed wyborami trochę przyaktorzyć i pokłamać.Trzeba pokazać Tuskowi, że #!$%@?ł nie wystawiając Jarosa. Że politycznie gierki Schetyny i Siemoniaka nie popłaciły i żeby na przyszłość posłuchał trochę ludzi. Myślę, że wygrana Bodnar da Tuskowi do myślenia i się trochę opamięta - i chodzi mi tu o politykę krajową. Bo na prawdę nie jest niemożliwym powrót PiSu za 4 lata do rządzenia, jeśli Tusk będzie tak traktował swoich wyborców.

Ja wiem, że bardzo możliwe, że Bodnar nie będzie dobrym prezydentem. Ale szanse na to, że Sutryk będzie złym prezydentem są dużo większe, bo Sutryk JEST złym prezydentem. Bodnar MOŻE będzie złym prezydentem.

#wroclaw #sutryk #bodnar #wybory #polityka
  • 17
  • Odpowiedz
@Rizzin: Jest tylko jeden problem. Czy ta kontrkandydatka to nie jest od zakopywania śmieci w żwirowniach? Wprawdzie to jej mężowi postawiono zarzuty zakopywania odpadów oraz korupcyjne, ale jakoś to się tak zsynchronizowało z jej początkiem kariery "charytatywno — politycznej". Cytat z Wikipedii, żeby nie było, że polityka "Działalność firmy Bodnarów Ekopartner budzi protesty związane ze zniszczeniami ekologicznymi na składowisku odpadów w miejscowości Rudna[4] Media wskazują również na polityczne zaangażowanie Bodnarów w
  • Odpowiedz
  • 9
@Zbieraczchru: ja zdaję sobie z tego sprawę. Niestety, ale nie ma już opcji oddania głosu na innego kandydata. Mamy wybór między Sutrykiem i Bodnar. Wybór jest dramatyczny. Ja kieruję się matematyką. Szanse, na to że Sutryk będzie złym prezydentem wynoszą 100%, bo przez ostatnie 5 lat był złym prezydentem. I jeśli w ciągu tej kadencji nie mógł powstrzymać się przed machlojami, to podczas swojej ewentualnej drugiej i ostatniej kadencji puszczą mu
  • Odpowiedz
Jeśli w niedzielę Sutryk wygra w drugiej turze to będzie ostateczny dowód na to, że ludziom można pluć w mordę, a ci co najwyżej spuszczą głowę w dół.


@Rizzin: ten dowód jest już teraz, skoro ta dwójka walczy w finale
a jeśli uważasz, że oni się znacząco różnią, to jesteś częścią problemu
  • Odpowiedz
@Rizzin: Tak naprawdę z tego co można czytać (i to w mainstreamowych) mediach to i tak wybraliście sobie do drugiej tury dwóch całkiem oczywistych przekrętasów, a teraz została jedynie kwestia tego, który bardziej wam się podoba pod względem estetycznym.
  • Odpowiedz
@Rizzin: tak jest w każdym mieście w PL, demokracja to rządy wilków nad owcami, to sie nigdy nie zmieni bo taka jest idea tego ustroju, władza przyciąga ludzi małych i słabych
  • Odpowiedz
@Rizzin: Plusik leci tylko dwie uwagi mam. Pierwsza, akurat poniemiecka kostka to całkiem niezła nawierzchnia jak na Wrocław bo drogi asfaltowe w rym mieście wyglądają jak po ostrzale artyleryjskim.
Druga, szanse że Bodnar będzie słabym prezydentem również oceniam na 100% ale przynajmniej mamy szansę pokazać, że przeginanie pały takie jak w wykonaniu Sutryka równa się odsunięciem ze stołka.
  • Odpowiedz
@Zbieraczchru: Tutaj jest sytuacja jak w przypadku wyborów pół roku temu. Nie głosujemy ZA, głosujemy PRZECIW; Ja śmiem twierdzić, że głosowałbym PRZECIW nawet jakby po drugiej stronie stał pisior...
  • Odpowiedz
@crespo: zgodzę się , poza tym w zabytkowej częsci miasta bruk jest po prostu bardziej klimatyczny że tak powiem. U mnie w miasteczku w latach 80, albo 90 nie wiem dokładnie zmienili wszystkie główne ulice na asfalt. Obecny burmistrz, bardzo dobry zarządca, w historycznej części gdzie stoi zabytkowy kościół i cerkiew zamienił asfalt na bruk i szczerze wygląda to o wiele lepiej i naprawdę robi lepszy klimat niż asfalt.
  • Odpowiedz