Wpis z mikrobloga

Polecicie realistyczną grę strategiczną?

Lubię gry takie jak HOI4, Men Of War czy Total War (stare części) no ale to już ograłem wiele razy, ogólnie szukam czegoś z akcją w średniowieczu lub 1,2 wojna światowa (i okolice) lub współczesność, nie lubię gier w których akcja dzieje się w przyszłości lub w bardzo odległej przeszłości (przed średniowieczem).

#gry #strategie #grystrategiczne #staregry #hoi4
  • 11
  • Odpowiedz
@Lesrley: typowo strategiczną? Theo operatiinal art od war, ale to hardcore. Scenariusze od wojen napoleońskich, ale nastawienie na I i II WŚ. I późniejsze konflikty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: W sumie to nie, ogólnie pograłbym w coś "wojennego" może w sumie też spoko byłaby gra w której mógłbym dowodzić jakąś małą grupką żołnierzy

Theo operatiinal art od war zbyt archaiczne, wolałbym już chyba setny raz odpalić hoi4 :p
  • Odpowiedz
@Lesrley: hidden and dangerous 2 jest świetne jeśli chodzi o dowodzenie grupką żołnierzy. Sam niedawno zacząłem grę i się dobrze bawię. Jedynka pewnie też spoko, ale 2 jest ulepszona i sam mam do niej jednak sentyment
  • Odpowiedz
  • 1
@typbezkasy95: W dwójkę grałem, mega klimat i ogólnie uważam tą grę za lepszą nawet od call of duty no a jedynka to raczej średnio grywalna, sterowanie mega niewygodne
  • Odpowiedz
@Lesrley: nie jest archaiczne, jest prawdziwe. Tak wyglądają mapy wojskowe. To jest zbliżone do gier sztabowych. Po prostu trzeba się nauczyć dużo, żeby w to grać. Tak wygladają standardowe ikony NATO na mapach. Trzeba się nauczyć tych ikon. Nacisk jest na rozgrywkę, a nie na ładne widoczki.
  • Odpowiedz
@Lesrley: to jest nastawione na operacje wojskowe tylko. I wcale nie jest mało rozbudowana. Naprawdę masz myślenia i myślenia. Jednostki to nie jak w innych grach piechota albo czołgi. Masz tam wyliczone dla każdej jednostki ile drużyn piechoty, ile i jakich czołgów, ile ciężarówek, ile dział, jakie wozy, jakie moździerze. Jak masz lotnictwo to nie samoloty myśliwskie, tylko dokładny model. Masz oddziały, które mogą naprawiać mosty, tory. A dbanie o logistykę
  • Odpowiedz