Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Mam problem
Kupiłem z pół roku temu laptopa do gier ( wiem jak to brzmi). Wszystko super i fajnie....do czasu. Od 2 tyg żadna gra nie jest wręcz grywalna. Ciężko było mi było zdiagnozować problem póki nie włączyłem jednej z gier i wyskoczył komunikat o nie wystarczającej pamięci VRAM. Gra, w którą wcześniej bez problemu grałem na full detalach, teraz nawet się nie włącza.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
  • 19
  • Odpowiedz
@Brokulski Trzeba sprawdzić czy to problem sprzętowy czy nie. Czyli czy odpowiada za niego oprogramowanie czy sprzęt. 1. Uruchomienie systemu z nośnika live bez instalacji i testowanie na nim wydajności i zachowania komputera. 2. Reinstalacja sterowników i skanowanie komputera w poszukiwaniu różnych syfow. 3. Reinstalacja systemu operacyjnego. A jeśli to problem sprzętowy to: sprawdzanie temperatur pracy, wymiana pasty, procedura gwarancji i/lub rękojmi.
  • Odpowiedz
@Brokulski: a ile windows widzi ramu? brzmi jakby ram uszkodzony, przeleć mmtestem. inna rzecz, bios albo aktualizacja go? kiedy była bateria wymieniana biosu i zresetowało przydzielanie ramu dla grafiki i teraz widzi mniej niż wcześniej
  • Odpowiedz
@Brokulski Samemu możesz sobie dać radę z wykonaniem "reset this PC" z kasowaniem danych. I wtedy tracisz dane ale masz windowsa czystego. Ale trudności jakie się po tym pojawia to: dane zostały skasowane (ale na 99 % rozwiąże problem z oprogramowaniem). A jeśli to problem sprzętowy to nie zostanie naprawiony w ten sposób. Reasumując poszukaj serwisu który to sprawdzi j zdiagnozuje.
  • Odpowiedz
@Brokulski: Przede wszystkim to sprawdź czy ci dedykowana karta po prostu nie padła i gry włączają się na zintegrowanej karcie. Bo to najbardziej prawdopodobne.
  • Odpowiedz