Wpis z mikrobloga

Witam społeczność kryptowalut w Polscetreść pogrubiona****. Proszę o wytłumaczenie dwóch kwestii które mnie nurtują na temat Bitcoina i jego technologii. Prosze o wyrozumiałość dla świeżaka.
1. W jaki sposób najtaniej przelać pieniądze z Konta w walucie PLN na giełdę kryptowalut np BINANCE(chyba najpopularniejsza/najlepsze kursy BTC)?
Czy dobrze zrozumiałem, że: należy przelać z konta PLN na konto REVOLUT w PLN> następnie przewalutować PLN na EUR> następnie przelać te EUR na Konto Binance(założone w walucie EURO)? Czy tak ten proces wygląda?
2. Kolejna kwestia- mam protfel ELCTRUM na który chce przenosić kryptowaluty. Wiem, że opłata fee jest dla górników za tranzakcje i jest ona stosunkowo duża jeśli chodzi o zakupy kryptowalut za drobne(np 200-500 zł). Powoduje to potencjalnie brak opłacalności zabawy w tak małe przelewy. CO GORSZA Fee się kumuluje na adresie portfela? TZN, że im więcej transferów na dany adres tym opłata będzie większa finalnie przy wypłacaniu całości??? Planuje oszczędzanie metodą DCA- dużo transferów ale za małe kwoty np 200-500 zł na jeden adres. Jak rozwiązać ten problem? Czy w takim razie co każdy przelew tworzyć nowe portfele i generować nowe ziarna do nowych portfelów? czy są inne metody by ograniczyć kumulacje fee spowodowaną częstymi wpłatami na jeden adres?
@plaisant
#kryptowaluty #btc #bitcoin
  • 9
  • Odpowiedz
1. Tak.
2. Małe kwoty trzymaj na Binance. Jak uzbiera się większa kwota np. (kilkadziesiąt tysięcy) to przelej sobie na Electrum. Opłatę za przesłanie bitcoinów z giełdy na portfel ustala giełda i nie masz na to wpływu (chyba że zmienisz giełdę na inną). Ale jak chcesz wpłacić bitcoiny ze swojego portfela Electrum na giełdę to możesz ustalić opłatę sam i wcale nie musi ona być duża, ale możesz poczekać kilka dni na
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22:
Generalnie tak to wygląda i nie używa się do tego karty tylko wpłaca się na konto bankowe giełdy. Generalnie tak to się robi ale nie wiem co z binance bo nie używam. Widziałem jak @assninja pisał o jakimś dodaniu taniej środków na binance. Może on pomoże z tym binance. Gdyby to była giełda pro.kraken.com to tak to właśnie wygląda. € z revoluta na pro.kraken.com i potem handlujesz na SPOT po
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: Jeszcze nie robiłem drobnych zakupów na coinbase. Powinno tam być nadal tania wypłata BTC za 2 $ nie za 20 $ tak jak na binance. Na coinbase robią transakcje zbiorcze i jest taniej. Wszystko zależy od tego ile na teraz kosztuje transakcja a można to sprawdzić na mempool.space bo na coinbase jest chyba nadal zmienna opłata na tej podstawie że jeśli tanio w mempoolu to tanio puszczają transakcję.
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: Ale na coinbase jest 0,5% prowizja a na pro.kraken.com czy binance prowizja to 0,1 lub mniej. Coinbase się zmieniło i jakiś abonament za 20 $ wprowadzili i wtedy jest tańsza prowizja (tak mi się wydaje) jeszcze tego nie próbowałem ale te tx z małym fee powinny działać. Trzeba usiąść i posprawdzać gdzie.
  • Odpowiedz
@plaisant: Kryptowaluty mają czynnik ekonomiczny wtedy gdy są traktowane jako inwestycja długoterminowa np 10-15 lat. Handel to de facto spekulacja i bawienie się często w wymiany/ przesyłania to jednak same problemy. Około 80% ludzi traci pieniądze na handlu(spekulacji) czy to na giełdzie, forexie czy krypto. Pamiętam słowa ŚP Kulczyka jak kiedyś mówił na konferencji, że "Sztuką jest wiedzieć WCZEŚNIEJ a nie więcej". To kapitalne trafienie w sedno. Niestety dziś projekt "Bitcoin"
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: nie traktuję bitcoina jako aktywa do spekulacji. Jestem hodlerem. Co do spekulacji wiem tylko tyle że większość którzy przewinęli się tutaj przez #bitcoin i #kryptowaluty przez ostatnie 6-7 lat, jeśli spekulowali to potracili prawie wszystko a ci którym zostało cokolwiek to już nie spekulują bo się nauczyli na swoich błędach. Buy & Hodl dla bitcoina to najlepsza strategia. Śmiało można powiedzieć że jest jak ziemia. Ziemi też jest ograniczona ilość.
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: Napisałem "nie wiem" bo znam ludzi który użyli spekulacji na shitcoins tylko raz i im się udało i żyja teraz dzięki temu dużo bardziej komfortowo i nie dotykaja spekulacji. Dobrze się nad tym zastanów i porozmawiaj z mądrzejszymi ode mnie.
  • Odpowiedz