Wpis z mikrobloga

Zauważyliście zależność między bodźcami wzrokowymi a słuchowymi u audiofili? Srebro brzmi chłodno, miedź – ciepło. Złocone wtyki – ciepłe brzmienie, rodowane – rozjaśnione. I tu mamy podobnie.
I zgodnie z tą logiką, jak zamówię podstawki z diamentów, to dźwięk będzie szybszy od światła. LOGICZNE PRZECIEŻ.
#tonskladowy - największe absurdy branży #audiovoodoo
Roszp - Zauważyliście zależność między bodźcami wzrokowymi a słuchowymi u audiofili? ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 101
@makaronzjajkiem: akurat rodzaj drewna w gitarze ma jakiś wpływ na jej brzmienie (chociaż pewnie w elektrycznej mniejszy niż w akustycznej) zdaje się ze względu na gęstość różnych gatunków i to jak rezonuje.
Mnie natomiast u audiofili fascynuje to, że słyszą różnicę między różnymi kablami USB.
  • Odpowiedz
Zauważyliście zależność między bodźcami wzrokowymi a słuchowymi u audiofili? Srebro brzmi chłodno, miedź – ciepło. Złocone wtyki – ciepłe brzmienie, rodowane – rozjaśnione. I tu mamy podobnie.


@Roszp: To jest tak zwane myślenie esencjami.
  • Odpowiedz
  • 10
@czapkakoloruczerwonego kurz w powietrzu sprawia że dźwięk jest bardziej okrągły, fale dźwiękowe ocierając się o cząsteczki w powietrzu tracą ostre załamania, to prawie jakby używać bardzo drobnego papieru ściernego do polerowania, podstawowa wiedza

xD
  • Odpowiedz
@pekak: w elektrycznej? Jest on praktycznie pomijalny, a sam “gatunek” drewna kompletnie nie determinuje tego czy gitara (elektryczna) będzie grała “ciepło” lub “jasno”. Jedyne sensowne badanie jakie kiedyś znalazłem na ten temat to Physics of the Electric Guitar (Tilmann Zwicker, Manfred Zollner), gdzie autorzy sprawdzali wpływ na brzmienie każdego elementu instrumentu. Wnioski są całkiem zabawne.
  • Odpowiedz
@Roszp: Rozwala mnie już samo dociążanie sprzętu. Kolejna kwestia, w której stosują nieuprawnione analogie na chłopski rozum. Owszem, dociążenie kolumn może mieć wpływ na dźwięk, ale w przypadku kawałka elektroniki zamkniętego w obudowie to jest czysty absurd.
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: Czy ciepło czy jasno to raczej nie (w praktyce 99,9% to przystawki plus regulacja) ale ogólnie drewno ma duży wpływ na brzmienie nawet elektryka.
Mahoń czy klon są dużo bardziej zwarte i ciężkie, gitara gra gorzej „z deski” ale ma sporo lepszy sustain i odwrotnie dla np. lipy. Dlatego jak spojrzysz na gitary elektryczne do cięższych brzmień to prawie zawsze będzie to jakiś mahoń etc.
  • Odpowiedz
ciekawi mnie czy są jacyś audiovoodoo spece od caraudio.


@asd1asd: raczej nie, bo nawet dla normalnych fanów HiFi jasne jest, że auto dobrze grać nie może. Tzn może, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Tacy audiovoodoo raczej gardzą caraudio i słuchawkami BT.
  • Odpowiedz
@Roszp: Z czystej ciekawości czy kiedyś któryś audiofil przyznał się czego słucha za tym sprzęcie za miliony? Czy tak po prostu wywalają 50k żeby słyszeć jakieś artefakty po obróbce dźwięku albo starego mikrofonu? Xd
  • Odpowiedz