Wpis z mikrobloga

Hej,

Potrzebuję opinii użytkowników 7800x3d. Czy Wam też pod obciążeniem procek potrafi rozgrzać się do 80-85 stopni?

Do chłodzenia używam Arctic freezer 36 i o ile na ogół trzyma się na poziomie 70-75 w trakcie grania, o tyle w helldivers 2 1080p pp dłuższym graniu podskoczył mi do 85c i trzymał się w tej temperaturze do końca misji.

Czytałem trochę na necie, ale spotykam się ze skrajnie różnymi opiniami co do temp. Jedni piszą, że im powyżej 70 nie dobija nawet w grach, a inni że 80c podczas grania to standard.

Z góry dziękuję.

#pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • 2
@hungry_hound to normalne. Jak wkurza Cię chłodzenie to ustaw, żeby chłodzenie rozkręcało się z opóźnieniem. Wtedy nie będziesz miał ciągle zmieniających się obrotów wentylatora
  • Odpowiedz
@hungry_hound: 7700x here, ale tak. Możesz sobie w ryzen masterze ustawić eco mode i wtedy ci nie przekroczy 75 stopni. A jak nie masz tego, bo np. masz Asrocka tak jak ja, to możesz to w biosie ustawić. Strata wydajności z tego minimalna, a nie będziesz miał 90 stopni. Chłodzenie nie ma takiego znaczenia, bo te #!$%@? teraz automatycznie podnoszą częstotliwości jak widzą, że chłodzenie daje radę.
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: no w tym, że mając nawet wodne aio to obciążenie 40% cpu ci generuje np. 73 stopnie. Dopóki masz to gdzieś albo nie wiesz o istnieniu hwmonitora to nic, ale niektórzy nie chcą żeby im elektronika chodziła na 95 stopniach.
  • Odpowiedz
@hungry_hound
Czytam wszędzie w internecie właśnie że ludzie mają po 80 stopni na 7800X3D, nie wiem jak to możliwe bo sam posiadam tego proca ze zwykłym Fortisem 5 i obudowa ARX 700, i temperatura podczas gry dochodzi maksymalnie do 65 stopni.
Nic nie modyfikowałem, stockowe ustawienia CPU i wiatraków.
  • Odpowiedz
@Quenas: no właśnie opinie są skrajnie różne. U mnie dopiero pomogło to co poradził mirek powyżej żeby wrzucić eco mode w ryzen master. Może to kwestia obudowy bo mam Logic Aramis midi, więc gigantyczna nie jest, ale małą też bym jej nie nazwał. Myślałem o zmianie na aio, ale jak ma nadal tak samo się pocic to cóż nie ma sensu.
  • Odpowiedz
obudowa ARX 700,


@Quenas: ARX robi taki huragan w budzie, że szok. A przy tym jest cichy. No ale to też kwestia krzemu i ustawień. A nuż masz płytę AsRocka która fabrycznie zbiła ci ustawienia na mniej wydajne i nawet nie zauważyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz