Wpis z mikrobloga

Kto ma pierwszeństwo na pasach? Tramwaj czy piesi? Obserwuje ciągle sytuacje że wychodzą piesi z tramwaju, idą na nieoznakowane przejśćie i przechodzą a motorniczy jedzie, trąbi na nich i ma wywalone. Chyba jak się zbliżasz do przejśćia to masz pierwszeńśtwo, nie?
#pytanie #motoryzacja #naukajazdy #auta #L #prawojazdy
  • 12
  • Odpowiedz
@Bunch: piesi to generalnie ścierwa. Jak dla mnie powinni #!$%@?ć kanałami wyżłobimymi wlasnymi rękami. Najlepsze są te pojedyncze leniwe #!$%@?, które blokują kierowców zjezdzajacych z ronda, którzy z kolei blokują trzy pasy na rondzie. Dwa przynajmniej. Nie moge sie doczekac az linczowanie pieszych będzie legalne
  • Odpowiedz
@Bunch: @Rasteris na przejściu pierwszeństwo ma pieszy. Przed każdym więc i przed tramwajem również.

Pieszy wchodzący na przejście nie ma pierwszeństwa przed tramwajem.

Przejścia nieoznakowanego nie ma, może być co najwyżej sugerowane. Tutaj przed nim pieszy pierwszeństwa nie ma, a na nim... w sumie nie jestem pewien, wydaje mi się, że ma bo inaczej nie miałoby to sensu, ale pewnie @Wredna_pomarancza będzie wiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bunch: co to znaczy nieoznakowane przejście? bez sygnalizacji, czy jak?

jeśli chodzi Ci o sugerowane przejście, to pieszy nigdy nie ma pierwszeństwa (niezależnie czy to auto czy tramwaj)

na przejściu oznakowanym pieszy wchodzący na przejście nie ma pierwszeństwa przed tramwajem. natomiast pieszy, który już jest na przejściu, teoretycznie już to pierwszeństwo ma.

btw. już chyba kiedyś o to pytałeś, na pewno gdzieś widziałam to "nieoznakowane przejście".
  • Odpowiedz
@Rasteris

skąd takie info, że ma pierszeństwo przed tramwajem? Bo jakoś w Warszawie robiono nawet malunki na chodnikach, że tramwaj na pierszeństwo.


Z ustawy Prawo o ruchu drogowym.
  • Odpowiedz