Wpis z mikrobloga

Wykupiłem samochód z leasingu i przymierzam się do rejestracji samochodu. Obecne blachy są na Wrocław, ja będę rejestrował auto w Warszawie. Słyszałem że przepisy się zmieniły i nie ma potrzeby zmian tablic rejestracyjnych.
Moje pytanie brzmi - czy mogę zachować blachy wrocławskie, nawet jeśli rejestruję auto w Warszawie? Coś trzeba szczególnego zrobić?
#motoryzacja #leasing
  • 11
  • Odpowiedz
@MIODNIK_KOWAL: moze i przepisy dorosly ale ludzie nie, wiec dla swietego spokoju zmien sobie tablice zeby przypadkiem jakis wasaty janusz rodowity warszawiak ktoregos razu ci nie zrobil rowu marianskiego na calym boku
  • Odpowiedz
@MIODNIK_KOWAL: w urzedzie zaznaczasz i płacisz 82,50 zamiast 182,50 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poniżej info ogólnie co trzeba zrobić z wykupem i jak to zrobić, może skorzystasz ¯\(ツ)/¯

Zakończenie umowy leasingu
Dla Działalności Gospodarczych:
1. Na zakończenie umowy, w zależności od firmy, otrzymamy proformę, w której pozycją będzie przedmiot leasingu (tj. najczęściej auto). Alternatywnie (EFL) otrzymamy druk z informacją i danymi do wpłaty depozytu gwarancyjnego. Po
  • Odpowiedz
@OptiFinance kolejny raz Twoja pomoc jest nieoceniona!
Mam jednak jeszcze jedno pytanie o OC. Podpisałem już cesję umowy ubezpieczeniowej, leasingodawca został wykreślony. Coś jeszcze teraz muszę zrobić, żeby to OC było zachowane?
Nie jestem pewien też odnośnie ścieżki z darowizną. Chciałbym teraz iść w stronę darowizny (na rodzica) i dopiero potem rejestracji auta. Jak podejść do darowizny krok po kroku? Spisuję umowę, rodzic zgłasza darowiznę przez jakiś gov.pl, potem biorę pełnomocnictwo rodzica
  • Odpowiedz
@MIODNIK_KOWAL: Pamiętaj przede wszystkim, aby zachować ciągłość OC, bo obecnie nie ma litości i kara 1700 za przerwę do 3 dni. Jeżeli masz pełnomocnictwo i Twój urząd to zaakceptuje to spoko, ale z tego co się orientuje to raczej będzie musiał stawić się osobiście.
  • Odpowiedz
@MIODNIK_KOWAL: Pamiętaj że musisz je przedłużyć "ręcznie" Po drugie jak robisz darowiznę to od razu zawrzyj na obdarowanego nowe OC. Hestia robi przeliczenia i nie należą one do najprzyjemniejszych. Czyli musi być tak:
1. Dostałeś FV wykupu
2. Zgłaszasz to do TU.
3. TU aktualizuje dane na polisie wykreślając leasingodawcę.
4. Robisz darowiznę i z datą darowizny obdarowany zawiera nową polisę na siebie i wypowiada OC jako no nabywca (tego samego
  • Odpowiedz