Wpis z mikrobloga

Chcę kupić nowy monitor w cenie do 1200 zł, pod 4060 Ti - głownie do grania w FPS. Obecnie mam FHD 22" 60FPS TN i myślę o przesiadce na QHD 27" ~144 Hz IPS. Zastanawiam się jakie technologie są istotne przy zakupie monitora? Interesujący dla mnie na pewno jest HDR i G-Sync (nie mam tego w obecnym monitorze), czy jest coś co jeszcze warto aby miał nowy monitor? Zastanawiam się jeszcze nad monitorami wyższej klasy z np. 4K, <144 Hz, 32", lecz myślę (z chęcią posłucham waszych doświadczeń), że różnica nie będzie duża, a koszty zakupu już tak. Zastanawiam się, też czy nie warto wziąć TN ze względu na większą przejrzystość ruchu zamiast IPS? Co myślicie?
#pcmasterrace #monitory #pc #gaming #gry
  • 3
  • Odpowiedz
Zastanawiam się jeszcze nad monitorami wyższej klasy z np. 4K, <144 Hz, 32


@Hakunamatata57: ta pseudo karta graficzna nie da rady tyle, ale do fulhd ekran będzie się elegancko skalować

TN to jest prehistoria, która ma sens tylko na wysokim esportowym poziomie
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: W tym zakresie cenowym nie ma co patrzeć na HDR - one nie będą miały na to jasności, więc ten HDR to taki co najwyżej marketing. Oczywiście warto jakby sygnał HDR obsługiwał, ale to nie jest jakiś istotny ficzer w tej klasie. Warto zwrócić uwagę na wersję HDMI i DP. Za to na pewno masz rację żeby patrzeć na G-Sync (albo FreeSync/AdaptiveSync, nie ma większej różnicy).
Co do IPS vs
  • Odpowiedz