Wpis z mikrobloga

VLC zamulają filmiki 4k. No ale to nie problem - wersja z flatpaka działa wzrowowo. Trzeba więc usunąć paczkę, posprzątać.

Nie usuniesz, bo zależność photon-qt coś tam. No to może ugryziemy tego photona. No nie, bo to w 3/4 część całej Plazmy xD

Jeden gościu z forum pisze, że trzeba VLC ukryć w Dolphinie i łaskawie czekać aż poprawią. Inny pisze, że trzeba dograć zamiennik z AUR i wtedy to 3/4 zmieni się w mniej ważną 1/4, którą się potem dogra xD Dogrywasz więc. VLC wylatuje, spoko. Dogrywasz resztę. Jest ok... ale ciągle z tyłu głowy siedzi coś, że tu już coś jest nie tak jak być powinno, już coś w systemie jest namącone. Tylko dlatego że chciałeś wywalić VLC xD

Plazma 6 <3 #!$%@? gówno... a nie, zapomniałem! Pan z okienka na YT mówi że super. No to super! Kłirki i ficzersy! Nic dziwnego że nowe Kubuntu dostanie to na jesień, a na Manjaro do tej pory nie ma...

#linux #kde #iksde #vlc #arch #manjaro #endeavour
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@GHJ567: Jasne ze możesz. Wystarczy walnąć -Rcs i wylać dziecko z kąpielą. Potem wystarczy się wylogować i... nie masz środowiska graficznego.

@wojciet O patrz, to tak jak ja. A jednak muli ogladając swoje nagrania. Nie pomaga ani kombinowanie ze sprzętowym wspomaganiem dekodowania (WDPAU VA-API) ani file caching/disc caching. Odpalam flatpaka i nagle wszystko śmiga.
  • Odpowiedz
@eeehhh: "phonon"? Wywalili gstreamera i teraz całe multimedia na VLC lecą? Ale to qt6. Co to za system masz z qt6? U mnie na Manjaro VLC wywalony bez problemów.
  • Odpowiedz
  • 1
@radapasa: Aktualizację obstawiam dopiero na 6.1 jakoś na wakacje lub jesień. Też dopiero siedziałem na manjaro ale myślę sobie -k**wa. ile można czekać na 6, może faktycznie to prawda że ich ekipa tak zeszła na psy, a tu się okazuje, że zachowali się bardzo rigczowo.
  • Odpowiedz
@eeehhh: Phonon to multimedialny framework KDE (odpowiada m.in. za audio), jest więc dość ważnym komponentem systemu, a VLC to jego domyślny (i chyba w wielu przypadkach jedyny dostepny) backend, więc w sumie nic dziwnego, że przy próbie jego wywalenia leci połowa środowiska.

Skoro filmiki 4K przycinają to pewnie coś jest nie tak z akceleracją wideo. Chyba prościej byłoby ją ogarnąć (a raczej się da skoro na Flatpaku działa) niż próbować usunąć
  • Odpowiedz
  • 0
@nostalgiwolf: Dziwnym trafem na wyżej wspomnianym 5.27 się da bez problemu i generalnie nigdy nie było takiego problemu... nigdy też nikt nie miał w filozofii tego, by zmuszać użytkowników do jakiegoś programu, bo inaczej system się wywali. Przecie to absurd.
  • Odpowiedz
nigdy też nikt nie miał w filozofii tego, by zmuszać użytkowników do jakiegoś programu, bo inaczej system się wywali.


@eeehhh: Nikt cię do VLC nie zmusza. Framework audio w KDE używa VLC jako backend no i dlatego musi być zainstalowany. Tyle i aż tyle. A wcześniej dało się dlatego, że Phonon miał jeszcze backend GStreamer, którego najwidoczniej się pozbyli w KDE 6.
  • Odpowiedz
  • 0
@nostalgiwolf: Ale będę #!$%@? kisnął z tych twoich mondrych przemysleń, jak jednak w niedalekiej przyszłości będzie dało się wywalić deb VLC, tak jak dotychczas, bo tego cudu ciągle nie chcesz wyjaśnić. Tyle i aż tyle.

Nie ma też tu do znaczenia czy ktoś mnie zmusza czy nie zmusza do VLC. To ekipa KDE totalnie spartoliła robotę i aż dziwne że wszyscy to chcą zamiatać pod dywan.
  • Odpowiedz