Wpis z mikrobloga

#arduino #esp32 #elekteonika

Mam płytkę esp32 która steruje ściemniaczem. Działa to tak, że mam pudełko z wystającym kablem oraz gniazdkiem. Coś jak przedłużacz. Z gniazdka wychodzi prąd w taki sposób, że podłączona lampka (z żarówka żarnikową) rozjaśnia sie, a potem ściemnia i tak w kółko.

Obecnie z tego pudełka wychodzi normalny kabel na prąd oraz kabel USB do zasilania płytki. W pudełku mam dużo miejsca i skoro tam jest kabel z prądem, to chciałbym uniknąć konieczności podłączania dodatkowego kabla. Jak nazywa się takie coś do czego podłącze prąd i to zasili płytkę? Jakieś sugestie?
  • 25
  • Odpowiedz
Jak nazywa się takie coś do czego podłącze prąd i to zasili płytkę


@adrninistrator: zasilacz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Rozbierz ładowarkę do telefonu i podłącz po USB.
  • Odpowiedz
@walokid: ESP32 działa na 3v3 ale jak masz USB w nim to ma również regulator..

Generalnie 0.6A może być mało dla ESP32 bo on potrafi do 1A pobrać jak trzeba (w praktyce z dużym capem powinno być ok).
  • Odpowiedz
  • 0
@adrninistrator czyli to jest amatorski wynalazek. Więc na bank zrobiony na płytce esp32 z wejściem USB. Możesz tam włożyć do środka ładowarkę telefonową. Najlepiej gdyby to zrobił "wynalazca" skoro ty się nie chcesz w to bawić
  • Odpowiedz
@maniok: No ja to zrobiłem, najprościej byłoby dać do środka normalne gniazdko z ładowarką do telefonu i kablem do esp32. Jednak nie mam na to aż tyle miejsca i fanie byłoby znaleźć coś lepszego. Nie rozumiem czemu nie ma modułów które by to robiły i wyglądały podobie do relay
  • Odpowiedz
@adrninistrator: No to śmiało możesz #!$%@?ć ten usb i zasilać to z 230. Oczywiście 230->hlink->esp( to skrót myślowy bo jak pisałem wcześniej esp działa na 3.3 i tam musi być przetwornica z 5 na 3.3 także podłącz się do tej przetwornicy albo całkowicie ją wyjeb i podłącz esp bezpośrednio do halinka dającego 3.3)
  • Odpowiedz