Wpis z mikrobloga

Widzę, że serio jest ze strony polskiego rządu rozważana deklaracja, że będą Ukraińców w wieku poborowym odsyłać do kraju, a presja ze strony Ukrainy jest żeby to robić jak najszybciej.

Nie wiem jaki to ma sens, myślę, że to nie jest takie proste złapać takiego rosłego Ukraińca w siatkę, #pdk

Za to moment ogłoszenia tego niesamowitego projektu to jest exodus setek tysięcy całych Ukraińskich rodzin na zachód i padaka na najmie niczym za lockdownów. Nikt normalny nie będzie czekał aż po niego przyjedzie Straż Miejska.

#nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@mickpl: wydaje mi się że prostsze niż myślisz w Rosji po prostu podjeżdżali pod fabrykę i zgarniali całą zmianę do autobusów, podobnie w Polsce po pozwoleniach na pracę dojdziesz gdzie większość załogi to Ukraińcy, nikt po ulicach ich nie będzie gonił
  • Odpowiedz
  • 29
@statystyczny_yt: Polska to nie Rosja, wyobraź sobie jaki byłby wrzask w mediach, gdyby odwalono u nas taką akcję XD Jeśli już to się odbędzie w sposób cywilizowany, ale wystarczy, że kilku Saszków odeślą i reszta z marszu się spakuje i wyjedzie do Niemca i dalej do Kanady. W Kanadzie jest już więcej Ukraińców niż w PL.
  • Odpowiedz
@mickpl: może i jest to przypałowe ale zapominasz że polska to kraj gdzie 20 lat temu były więzienia CIA ( ͡° ͜ʖ ͡°) a obecnie Ci ludzie są w uśmiechniętej koalicji w rządzie którzy to robili i pouczają wszystkich o demokracji, po prostu się powie że byli tu nielegalnie i fałszowali dokumenty etc.
  • Odpowiedz
  • 2
@mickpl Tylko, że na tych Saszkach Polska gospodarka stoi.

Przyjmijmy, że zaczną łapać w Polsce tych Ukraińców. Przecież to się skończy katastrofą dla przemysłu, no skąd ci Janusze wezmą setki tysięcy tanich pracowników na zaraz?
  • Odpowiedz
  • 1
skończy katastrofą dla przemysłu


@Dlkvv: No nie no mocno przesadzasz XD Ukraińcy są zatrudnieni głównie na podstawowych stanowiskach. Trochę firm co cały byznes oparło na zatrudnianiu Saszków będzie miało kłopoty, ale to gospodarczy margines.
  • Odpowiedz
  • 7
@mickpl Podstawowe stanowiska też są potrzebne do funkcjonowania gospodarki. Wbrew większości opinii, kraj poradzi sobie lepiej z niedoborem frontendowców niż magazynierów i kurierów. Jak Ci nagle opłaty za transport wzrosną, to cała gospodarka oderwie rykoszetem. Kolejny wzrost kosztów przekona kolejne firmy do przeniesienia inwestycji w tańsze i bardziej stabilne miejsca.

My nie jesteśmy żadną gospodarką zaawansowanych technologii. Nasz rozwój opiera się na tanim outsourcingu, produkcji mebli ze sklejki i laniu betonu.
  • Odpowiedz
@mickpl: Ty widzisz zagrożenie dla landlorda, ja widzę SZANSĘ

Usługa premium: najem mieszkania na słupa, za jedyne 2x wyższy czynsz pan landlord nie ujawni Twoich danych organom państwowym, a umowa najmu będzie na pana mietka leżącego pod sklepem
  • Odpowiedz