Wpis z mikrobloga

@MajsterZeStoczni no wiadomo, że kamery są wymienne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spore pokrycie - ta kamera tak ma, czy to kwestia dużych deniwelacji? Na fotce zawsze uczyli mnie, że pokrycie przy orto lotniczym jest w granicach 50-60%. Nawet latając orto dronem robię mniejsze pokrycie.
  • Odpowiedz
@rosomak94: 30/60 to jest techniczne minimum pod stereo, zazwyczaj takie latamy, ale często też zdarzają się 40/60. 60/60 i 90/90 pod trueortho, to na zdjęciu to rejon blisko Pirenejów, więc trzeba wysoko i z dużym pokryciem, co do kamery to to jest po#ebany sprzęt, bo tam zdjęcie PAN ma rodzielczość 20,488 x 14,040 px xD - też przy takich dużych obszarówkach jest problem z leceniem cały czas w jednym kierunku bo
  • Odpowiedz
@MajsterZeStoczni coś niecoś pamiętam jeszcze z zajęć o planowaniu „dużego” nalotu. Obróbka zdjęć to zupełnie inna bajka, musiałbym sobie poczytać jak to się robi współcześnie.
Z imu znam sprawę - lubi jak się nim rusza we wszystkie strony. Mają mi w pracy kupować skaner mobilny, tam podobne rzeczy się dzieją. A jak chcesz lepsze, IMU to cyk cena + 500000 euro

Zazdro pracy! W fotogrametrii, i to jeszcze tej dużej siedzi zdecydowana
  • Odpowiedz
@rosomak94: ja mordo fotke to mam jako drugoplanowe, moje pierwotne to meteorologia, każdy sie zastanawia jak i skąd, a ja tym debilom mówie, że prognoza na dwa tygodnie to myślenie do tyłu xD, zresztą to mój ostatni sezon raczej, to jest praca dla młodych ludzi ('87 here)- btw jak robisz jakieś fajne loty to mam kompa i soft pod obróke 3D foto
  • Odpowiedz
@MajsterZeStoczni ma to być najnowocześniejszy zestaw w Polsce - dwie głowice, AP60, dodatkowe kamery planarne. Sprzęt z przeznaczeniem do inwentaryzacji dróg. Więcej może się pochwalę jak uda się go kupić.
  • Odpowiedz