Wpis z mikrobloga

Mam #rower Kross Esker 5.0 GRX. Wziąłem Gravel jako pierwszy rower, jako że nie wiedziałem jakie trasy będą sprawiać mi najwięcej przyjemności. Po przejechaniu kilkuset kilometrów wiem, że lepszym wyborem dla mnie byłby rower szosowy.

Czy zmiana kół na cieńsze, szosowe da mi zauważalną różnicę, na tyle żeby inwestować w to kilkaset złotych? Jakie wybrać do tego roweru?

Czy poza masą i przełożeniami taki rower różniłby się czymś jeszcze od podobnych cenowo rowerów szosowych?

#gravel #szosa
  • 5
  • Odpowiedz
Czy zmiana kół na cieńsze, szosowe da mi zauważalną różnicę, na tyle żeby inwestować w to kilkaset złotych? Jakie wybrać do tego roweru?


@Jurix: Zakładasz opony 30-32 slick i bzikasz, bez wymiany kół, niczym się nie będzie różnił, wątpie żeby brakło ci blatu 46-11T na płaskim
  • Odpowiedz
Mam #rower Kross Esker 5.0 GRX. Wziąłem Gravel jako pierwszy rower, jako że nie wiedziałem jakie trasy będą sprawiać mi najwięcej przyjemności. Po przejechaniu kilkuset kilometrów wiem, że lepszym wyborem dla mnie byłby rower szosowy.


@Jurix: właściwie nie ma co płakać. Kupisz sobie kiedyś jakieś koła carbonowe na aliexpress za 1300-1500 zł (były i po 900) i będziesz miał zestaw i na szosę, i w teren. Łatwiej przełożyć koła, niż opony.
  • Odpowiedz
Czy zmiana kół na cieńsze, szosowe da mi zauważalną różnicę, na tyle żeby inwestować w to kilkaset złotych?


@Jurix: Całych kół czy opon? Kół nie odczujesz, opon zresztą też nie jakoś bardzo. Jak dasz slicki to będzie troszkę ciszej i dosłownie kilka watów oszczędzisz.
  • Odpowiedz
@Jurix: miałem ten sam dylemat, dojechałem opony które były (WTB Riddlery) założone oryginalnie, skończyły się po 2500-3000km. A następnie kupiłem Pirelli Cinturato Velo TLR zalałem mlekiem i szczerze mogę polecić, czuć dużą różnice względem opon z bieżnikiem a są przy tym niesamowicie wytrzymałe. Jak je kupowałem to ktoś na wykopie pisał mi że ~10.000km powinny wytrzymać, ja aktualnie mam ~2500km przejechane i wyglądaja cały czas idealnie.

ja akurat miałem GRX810 i
  • Odpowiedz