Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z komputerem.

Procesor: i3-9100f
RAM: Kingston 12Gb
Karta graficzna: GTX 1660
Mobo: ASROCK B360M-HDV
2x SSD + 128gb na m2 na system

Praktycznie cały czasu użycie procesora 100% - ogólnie nic dziwnego, ale w takim Fortnite na LOW potrafi przycinać co kilka sekund, średnio 50 fps i spada do 5/6.

Trochę jestem w szoku, bo na necie i YouTube ludzie na takich konfiguracjach mają o wiele lepsze osiągi. Sprawdzałem temperatury i wszystko w porządku, nie wiem co jest grane. Ktoś ma jakąś radę?

#komputery #pomocy #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Ka4az
może ram się kończy i dlatego bo przerzuca dysk - ram i przycięcie?

Też jak masz 12 ramu to nie masz dual channel na całości (albo wcale zależnie jak Ci tam działa aktualnie)
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@budapsa no stary stary, ale chodzi mi o to, że na necie na łajcie śmiga na low w 60fps

@10129 właśnie wyjąłem jedną kość i sprobuje na jednej 8gb
  • Odpowiedz
właśnie wyjąłem jedną kość i sprobuje na jednej 8gb


@Ka4az: na jednej tym bardziej nie będzie dual channel i ramu będzie mniej. tu raczej trzeba dołożyć do 16
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@Kearnage cały czas dochodzi do 100%, np. teraz przy pobieraniu steam 100%, przy uruchomieniu menadżera zadań na chwilę pokazuje 100%.
  • Odpowiedz
@Ka4az: Czasami wbudowany w Windows 10 i 11 antimalware powoduje takie problemy, może też być coś z dyskiem ssd warto sprawdzić z CrystalDiskInfo, można też sprawdzić czy tak samo się dzieje w trybie awaryjnym moze jest jakiś konflikt sterowników, ewentualnie reset biosu
  • Odpowiedz