Wpis z mikrobloga

Krew mnie zaleje, odpaliłem router mobilny po zimie na działce i za #!$%@? nie chce się połączyć z siecią. Cały czas komunikat jak na screenie. Ta sama karta włożona do telefonu działa normalnie, ustawienie anten zew. /wew. nie ma znaczenia. Próbowałem już chyba wszystkiego, łącznie z twardym resetem, myślę, że po prostu #!$%@? go strzelił. Ma ktoś jakiś pomysł czego jeszcze mogę spróbować? Router to Huawei B353-232.

#internetmobilny #router #huawei #pytanie
radziuxd - Krew mnie zaleje, odpaliłem router mobilny po zimie na działce i za #!$%@?...

źródło: 1000044299

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@radziuxd: sprawdź czy dobrze kartę wkładasz to raz. potem zobacz ręczne wyszukiwaie sieci. niezależnie od ustawień apn operatora karty sieci powinien wykryć. jeśli nie to znaczy na złom
  • Odpowiedz
@radziuxd:

Ja poza domem używam internetu w telefonie(pakiet 500GB z rozmowami za 35zł z kumulacją) dodatkowo: krótki 25cm kabel usbc - usbc od laptopa, telefon łączę złączem magnetycznym i gdy siedzę przy laptopie podlaczam telefon, który się podładuje i przy okazji udostępnia internet. Można ustawić tak, że hotspot w telefonie włącza się w momencie włączenia ładowania i wyłącza po kilku minutach gdy nie korzysta z niego żadne urządzenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@m4rio próbowałem, z APN dużego pola do popisu nie ma, generalnie to zostawiłem na jesień działający router, więc powinien od strzała działać.

@MercedesBenizPolska zawsze mi się myli xD Fabryczne robiłem wczoraj, nic nie zmieniło.

@wojciet karta jest dobrze, a szukanie ręczne daje efekt, ale jak wybiorę z listy opcję

T-Mobile (dozwolona)

to potem wyskakuje, że nie można połączyć i żeby przełączyć na automatyczne.

@cotozazycie dzięki za radę, ale ja mam #!$%@? zasięg
  • Odpowiedz
@radziuxd: czyli jest ok. ustaw profil apn tak samo jak w telefonie i do widzenia. oczywiście sprawdź czy czasem nie masz preferowanego tylko 4g . ma być auto. nic nie musisz istalować żadnych apek ani niczego . patrzesz profil apn w telefoniw i to samo na ruterku
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska hmanager mi nie działa od kiedy mam customrom na Androidzie 14. Żaden, ale zobaczę w telefonie któregoś z domowników.

@wojciet widzę, że APN jest taki sam, one się przecież same pobierają. W T-Mobile jest tylko apn: "internet" i nic poza tym, żadnych haseł ani userów. Poza tym zły APN kończyłby się komunikatem "błędny profil"
  • Odpowiedz
  • 0
@wojciet @MercedesBenizPolska @m4rio
info dla potomnych, bo się wyjaśniło:
Router został zablokowany przez operatora xD Najwidoczniej #!$%@?, od którego kupiłem (osobiście, nadal mam adres xD) przestał spłacać, a ja właśnie się dowiedziałem, że operatorzy blokują również routery, jeszcze jak.
Działał przez 3-4 miesiące, a potem była zima i nie jeździłem na działkę, więc nawet nie wiem kiedy to nastąpiło. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska #!$%@? ja też. Aż głupio mi się przyznać, co prawda to był pierwszy mobilny router z jakim miałem do czynienia, ale chociaż mam się za oblatanego w temacie technologii to dałem się zrobić jak dziadek na wnuczka xD
Dobrze, że to tylko 200zł i tamten jeden sezon podziałał. Liznąłem tematu i mogę zmienić na jakiś lepszy z agregacją 3 pasm ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tylko tym
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska trochę ciężej dostępny no i cena jeszcze wyższa, a ja jednak używam tego internetu w sumie tylko od maja do sierpnia, ale dzięki za namiar.
Jeszcze jakbyś poradził jak ten IMEI na B535 zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo próbowałem, ale przez Telnet się nie łączy ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska to też mi nie poszło, bo myślałem, że ten brak zasięgu to wina softu.
Znalazłem soft na 4PDA i wrzucałem Multicastem w tym jakimś boot mode, ale tam się wgrywało bez końca i już myślałem, że go uwaliłem, a on się po prostu odpalił na starym sofcie jakbym nic przy nim nie robił. Poddałem się :p
  • Odpowiedz