Wpis z mikrobloga

Jeśli fed w USA nadal chce trzymać wysokie stopy to od nas kapitał odpłynie bo bezpieczniej trzymac tamtejsze obligacje na wysoki %. Złotówka osłabnie, wig spadnie, inflacja wzrośnie, trudniej będzie zarobić łatwe dolary przez te nasze wszystkie korpa i outsourcingi.

Pytanie co w tym wszystkin nasz rząd odwala jeśli w świecie drogiego pieniądza chce gwarantować niskie oprocentowanie kredytów niwecząc wysokie stopy NBP? Stopy które będą musiały być wysokie jeszcze dłużej niż mogłyby być bez tych programów pomocowych. Takie trochę zażynanie gospodarki kosztem branży betonowej...
Rozwalenie złotówki w stylu CPK aby wprowadzić euro?
#gospodarka #ekonomia #nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: stopy w Polsce są wyższe, cpk będzie budowane wbrew pisowskiej narracji i próbie rozkręcenia histerii rękami trolli i pożytecznych idiotów, a co do bk0% to zapowiedziano jego rewizję, więc jest szansa na zmiany.
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino

Złotówka osłabnie, wig spadnie, inflacja wzrośnie, trudniej będzie zarobić łatwe dolary przez te nasze wszystkie korpa i outsourcingi


Wytłumacz proszę bo wydawało mi się zawsze że im słabsza złotówka tym lepiej dla tych wszystkich zagramnicznych korpo - koszt pracy w przeliczeniu na dolara im spada. Generalnie słabnąca złotówka jest dobra dla eksporterow, a fatalna dla importerow.
  • Odpowiedz
@vateras131:
Tylko ja zarabiałem dobrze jak stopy tam były niskie i sypali pieniędzmi. Dla korpo może i dobrze jak złotówka tańsza. Dadzą 1000 czy 2000 dolców a człowiek w polsce po studiach 5 lat z dobrym angielskim będzie się cieszył.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Mamy wyższe stopy ale rząd chce zniwelować ich efekt tymi dopłatami. Slabo to wygląda, szczególnie, że na drugi dzień po wygranej Tuska złotówka zyskała na wartości czyli były nadzieje na jakieś profesjonalne rządy.

Z CPK ładnie zapowiadają jak ze wszystkim. Z BK 0% to sama forma zapowiedzi zaraz po wyborach samorządowych jak i początkowy kształt tego projektu, zamieszanie na rynku które wprowadził robi z Tuska populistę.
  • Odpowiedz
Rozwalenie złotówki w stylu CPK aby wprowadzić euro?


@tos-1_buratino:
Mam podobne przemyślenia - tylko obie ekipy robią to samo mimo, że jedna retorycznie twierdzi co innego (jak w wielu innych sprawach dot. to głównie "integracji" z UE).
Rozwalanie waluty trwa od blisko 5 lat - robi się wszystko żeby obrzydzić posiadanie własnego pieniądza.

Przy BK0% stopy procentowe będą musiały wynosić >10% żeby w ogóle zacząć działać jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne
  • Odpowiedz
@dupasmoka: @Liarek123
Co wam po taniej złotówce jak nie będzie taniego dolara? I zamiast zlecać pracę tu, lepiej trzymać bez ryzyka w dobrze oplacanych obligacjach?
Nasze firmy robiące dla USA będą musiały zwiększyć rentowność aby z tym konkurować.
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: Ponieważ zlecanie pracy to nie to samo co trzymanie obligacji. Jesli jesteś firmą ktora zajmuje jakiś rynek lub chce go zwiększyć żeby wiecej zarabiać i kosić konkurencje i tak będzie przenosić produkcje a nie kupował obligi. Twoje myślenie jest tak samo krótkowzroczne jak polaków którzy pakują milion w kwadrat a nie rozwój i działalności.
  • Odpowiedz