Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

jakby byli skrajnie niesamodzielni i codziennie cierpieli to jasne, że nie.


@NieRozumiemIronii: Nie no to już inne podejście bym miał, wiadomo.

96 lat? Dałbym spokojnie odejść. Potrzymałbym za rękę, pogłaskał po głowie. Co ciekawe zdarzało mi się to wobec obcych ludzi, którzy zmarli mi w karetce, a rodzina koniecznie chciała się ich pozbyć z domu.


@Korba112: Ja bym się bił z myślami pewnie. Z jednej strony godna śmierć a z
  • Odpowiedz
@Korba112: Niestety, przez chore prawo nieudzielenie pomocy takiej osobie jest przestępstwem, kwestie moralne są nieważne, trzeba i już, co z tego, że taka osoba się męczy i chciałaby w spokoju odejść, to jeszcze jej dołożą respirator i sztuczne podtrzymywanie życia żeby pocierpiała sobie jeszcze kilka dni czy tygodni.
  • Odpowiedz
@Veela: A ja zgodzę się z OPem jako lekarz, choć uważam, że przestawił ten punkt widzenia w najgorszym możliwy sposób. Jest coś takiego jak terapia uporczywa. W wieku 96 lat nie ma osób zdrowych (sam fakt, że ktoś się zatrzymał w mechanizmie innym niż urazowy o tym świadczy), ba w tym wieku nie ma osób poważnie obciążonych towarzyszącą wielochorobowością (mogą być co najwyżej nieprzebadani, to że ktoś funkcjonował na pierwszy rzut
  • Odpowiedz
@kidi1 @solus_ipse @Veela @seniorwykopek @pomywacz @illaddictyou @piromanek @Alxoo1 @lambdalambdalambda @Adolfo @Kendzior44 @Yetoslav @FirstWorldProblemz ktokolwiek z Was miał do czynienia z pacjentem u schyłku wieku po „udanej reanimacji”? Nie? To dupa cicho i słuchajcie. Powiem Wam jak to wygląda. Jest czlowiek, znajduje go rodzina w domu - dzwonią na 112: tata leży, nie oddycha. Przyjeżdża Pan Korba z kolegą z zespołu i reanimują pacjenta. A reanimacja w przypadku zespołu RM to nie tylko
  • Odpowiedz
@Korba112: jakość odpowiedzi w tym temacie jasno wskazuje na bardzo niski poziom wiedzy ,wykształcenia, świadomość wykopkow.

Oni chcieliby że reanimować każdego, onkologicznie zniszczonego, bez kontaktu, w stanie agonalnym, bo misja nie rozumiejac co to kwestia "uporczywy terapia".

@pomywacz @Veela mówię o was
  • Odpowiedz