Wpis z mikrobloga

Mnie się nawet język ukraiński podoba, taka mieszanka polskiego, czeskiego i rosyjskiego, tak się zastanawiam ostatnio, skąd czasami na wykopie czytam głosy, że ten język jest obrzydliwy? Czy niedobitki z ruskich farm? Trochę nie chce mi się takich rzeczy zgłaszać, mimo iż uważam, że tak z tydzień bana jednemu i drugiemu dla ochłody dobrze by zrobił :D
#ukraina #rosja #wykop #muzyka

ps. nie widzę opcji edycji ankiety przed wysłaniem postu, więc zostawię tak jak jest. Polacy zrozumieją. :D

A więc Rosjanie czy przebodźcowani Polacy

  • Trolle ewidentnie 49.5% (54)
  • Konfederacja 50.5% (55)

Oddanych głosów: 109

Czornyj_Pynia - Mnie się nawet język ukraiński podoba, taka mieszanka polskiego, czes...
  • 19
  • Odpowiedz
@Czornyj_Pynia: Kolego, rosyjski ma piękną melodię, ukraiński brzmi jak ułomny rosyjski. Nie popieram rosyjskiego imperializmu, ale kulturowo Ukraina to coś jak zachwyt Podlasiem w Polsce.
  • Odpowiedz
tak się zastanawiam ostatnio, skąd czasami na wykopie czytam głosy, że ten język jest obrzydliwy?


@Czornyj_Pynia: Hejtu takiego nie słyszałem, ale pewną niechęć może tłumaczyć to, że np. w takim Wrocławiu zacząłem się dziwić, gdy poznaję kogoś nowego i ta osoba nie ma wschodniego akcentu. Trochę się to robi męczące, że ciągle mniej lub bardziej musisz kombinować z dogadywaniem się w ojczystym języku, bo nawet jak znają, to jednak nie na
  • Odpowiedz
@Czornyj_Pynia: wczoraj miałam okazję pogadać dłużej z Ukrainką, ja po polsku, ona po ukraińsku i w zasadzie nie miałyśmy większego problemu się dogadać. Czasami słyszałam kogoś mówiącego po ukraińsku, ale dopiero po tej bezpośredniej rozmowie doszłam do wniosku, że nasze języki są bardziej do siebie podobne niż wcześniej mi się wydawało.
  • Odpowiedz
wczoraj miałam okazję pogadać dłużej z Ukrainką, ja po polsku, ona po ukraińsku i w zasadzie nie miałyśmy większego problemu się dogadać. Czasami słyszałam kogoś mówiącego po ukraińsku, ale dopiero po tej bezpośredniej rozmowie doszłam do wniosku, że nasze języki są bardziej do siebie podobne niż wcześniej mi się wydawało.


@Krolowa_Nauk: Bo tak właśnie jest. ;-) Dziękuję. ;-)
  • Odpowiedz