Wpis z mikrobloga

Ale miałam porytą sytuację xD W trakcie spaceru chciałam wypić kawę. Obok była zwykła, mała kawiarnia. Zamówiłam, duża kawa 18zł, kelnerka elegancko przynosiła chwilę później. Piłam ją może z 5 minut no i skinęłam głową w stronę kelnerki, że chce zapłacić już. Wyjmuje 50zł, wkładam do pudełeczka który przyniosła i ona sobie z tym poszła i nie wróciła xDD
Karinka uznała, że taki napiwek jej się należy i #!$%@?. Oczywiście upomniałam się o resztę, bez jaj żeby płacić napiwek za samą kawę...

#zalesie #gownowpis
  • 197
  • Odpowiedz
@darknightttt: zarabiam nieprzyzwoicie dużo, a w życiu bym nie kupił kawy za 18zł. Są pewne granice przyzwoitości. Koszt ziaren na jedną kawę dobrej jakości to jakieś 70gr.

Ale ty jesteś kobietom, więc pewnie się cieszysz, że jest drogo, bo dzięki temu możesz się poczuć luksusowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś pracowałem w biurze w Warszawie gdzie był za darmo ekspres z kawą dla pracowników. To korzystali z
  • Odpowiedz
@Majkel2008: Zarabiasz nieprzyzwoicie duże pieniądze a przerastają cię podstawowe zasady języka polskiego, skoro piszesz "kobietom"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do reszty to się zgadzam. Kupując kawki po 20pln pokazujemy tym ludziom, że mogą jeszcze trochę bardziej nas wydoić
  • Odpowiedz
  • 57
Dlatego płacę kartą i nie daje napiwków. Nie wiem może gdybym był obsłużony w jakiś mega pozytywny, szybki i bardzo miły sposób to bym tam dał napiwek ale dawać napiwek za to, że ktoś normalnie #!$%@?ł swoją robotę za którą mu płacą to dla mnie nieporozumienie. Nie wiem może teraz zacznijmy dawać napiwki paniom na kasie w biedronce, robisz zakupy za 200zł to dajesz 20zł napiwku bo Pani ładnie zeskanowała produkty. Choć
  • Odpowiedz
@darknightttt
Jest pytanie za 100 punktów:
Jak długo czekałaś na „wydanie reszty”?
Bo to częsty zwyczaj, że kelnerzy przychodzą dopiero po jakimś czasie.
Kawę na szybko zazwyczaj pije się albo w domu albo na stacji benzynowej albo w maczku.
Jak jesteś w kawiarni lub restauracji to wchodząc tam powinno się być przygotowanym na „dłuższą obsługę”. W takie miejsca przychodzi się posiedzieć więc kelnerzy dają taką możliwość a nie przybiegają po 2 sekundach
  • Odpowiedz
Zarabiasz nieprzyzwoicie duże pieniądze a przerastają cię podstawowe zasady języka polskiego, skoro piszesz "kobietom"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@erni13: jakbym ukończył polonistkę to bym zarabiał minimalnom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nojakotako: i od razu widać że jesteś dusigroszem. Bo nie chcesz tego napiwku Dac tylko szukasz pretekstu. Dla jedynego kelnera w okolicy dajesz. I cieszysz się jak to nie będzie bo wtedy nie musisz dawać w swojej moralności.
A jak jest uczeń? A jak jest w choy ludzi i każdy wnerwiony że czeka na kelnera i za karę nie da?
A na koniec i tak wszystko idzie do podziału dla personelu
  • Odpowiedz
@painis_uranus: tfw bardzo chcesz dołożyć swoje 5 gr i #!$%@?ć się do jakiejś grupy społecznej ale nie wiesz nawet jak działa dawanie tipów bo jeszcze śpisz w nogach u starych
  • Odpowiedz