Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że skończyłem farmację, teraz uczę się do poprawy matury z biol-chema i uważam to za w #!$%@? trudniejsza od studiów.
Na studiach wkuwasz wszystko bezmyślnie 2 tygodnie przed sesją, zapominasz i elo. Egzaminy to abcd. Do matury z biologii materiału nie ma może dużo, do ogarnięcia w 2 miesiące, natomiast nauczenie się odpowiadania w sposób prawidłowy to totalny kosmos. Trzeba potrafić łączy wątki i myśli w sposób idealny. Chemia w miarę spoko, większość zadań się powtarza, choć zawsze potrafią wykombinować zadanie z czapy, ale tutaj będąc przygotowanym 80% to pewniak.

#matura #zalesie #lekarski #farmacja
  • 11
  • Odpowiedz
A dlaczego taka zmiana? Biorąc pod uwagę fakt, że studia 6 lat plus rok stażu, potem specja 3-6 lat, wychodzi bardzo dużo czasu na wejście w zawód
  • Odpowiedz
@Kieres: a gdzie studiowałeś?
u mnie to czasami ciężko było w pierwszym terminie mieć 60% przy nauce cały semestr ¯\(ツ)/¯

Katedry mają zwyczaj uwalania w pierwszym ok. 50% coby się jeszcze wakajki pouczyć i żeby nie było że ich przedmiot łatwy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kieres: Been there, done that, co prawda nie skończyłam farmacji tylko zrezygnowałam z niej w połowie na rzecz poprawy matury i dostania się na lekarski, ale zgadzam się ze wszystkim co piszesz. Dlatego ja bardziej postawiłam na chemię, co się opłaciło, bo prawie 90% wykręciłam, z biologii 73 miałam i to było moje maximum jeśli chodzi o poprawę, zawsze coś nie tak zrozumiałam i punkty uciekały.
  • Odpowiedz
  • 0
A dlaczego taka zmiana? Biorąc pod uwagę fakt, że studia 6 lat plus rok stażu, potem specja 3-6 lat, wychodzi bardzo dużo czasu na wejście w zawód


@czainek: Bo praca farmaceuty to połączenie sklepikarza z warzywniaka i urzędnika klepiącego papierki XD Wolę robić coś ambitniejszego w życiu. Poza tym od zawsze interesowała mnie medycyna, 6 lat to nie jest dużo, szczególnie, że tylko 2-3 lata to więcej nauki, potem jest czilera.
  • Odpowiedz
@Kieres: Powodzenia Mireczku, ja też po farmie ok. 1,5 roku w aptece i w lipcu będzie 3 lata w BigPharmie i mam dość. 10 lat się okłamywałem, że nie idę na leka bo coś tam. Stało się tak, że w 29 roku życia jestem singlem, więc jestem zdany tylko na siebie. Uznałem iż drugiej takiej szansy nie będzie. Oby się nam udało xd
  • Odpowiedz
@Kieres: nie pisze ani w tym ani w przyszłym xD po prostu idę na yolo na stacjonarne, a jak nie to biorę kredyt na leka z pekao sa. Liczę na niższe progi zobaczymy xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Vayloren: bezsens pchać się w kredyt, szczególnie, że w zarobkach po leku jest tendencja spadkowa. Siądź przez 2/3 miechy do nauki i sobie podciągniesz wynik xd
  • Odpowiedz