Wpis z mikrobloga

Z silnym bólem lewej łopatki (punktowym, od strony kręgosłupa) i trochę drętwiejącą ręką poszlibyście do ortopedy czy neurologa?

U orto byłem jakieś dwa lata temu, stwierdził, że mam jakoś krzywo zbudowane łopatki czy coś, że taka już moja natura i muszę jakoś z tym żyć, bo on za bardzo rozwiązania tu nie widzi. Wyniki TK, USG i RTG sprzed dwóch lat mam i we wszystkich badaniach nic nie wyszło, wszystko w normie.

W piątek rano obudziłem się z mocnym bólem lewej łopatki i nie mogę znaleźć dla niego przyczyny. Ręka jest sprawna, tylko taka lekko mrowiąca i odrętwiała. Myślałem, że to może od jakiegoś nadwerężenia i że przejdzie, ale do dziś nie przeszło ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdzie z tym iść? Orto, neuro, a może fizjo?
Chcę iść prywatnie, bo boli, więc wolałbym od razu iść tam, gdzie mam większą szansę na rozwiązanie problemu.

#medycyna #zdrowie #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@drakan8: nie, bark mnie nie w ogóle nie boli. Ból jest punktowy, występuje mniej więcej w jednym punkcie na lewej łopatce, trochę wyżej niż tam, gdzie jest ta największa czerwona kropka na obrazku, ale to jest mniej więcej ta okolica. Przynajmniej ja tak go odczuwam, bo ciężko mi jest go tak na czuja zlokalizować.
cutecatboy - @drakan8: nie, bark mnie nie w ogóle nie boli. Ból jest punktowy, występ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-06 090419

Pobierz
  • Odpowiedz
@cutecatboy: Jeżeli ręka drętwieje i czujesz mrowienie to być może jakieś nerwy są uciskane.
Miałem takie same objawy i okazało się, że mam spora przepuklinę w odcinku szyjnym. Wyszła na rezonansie magnetycznym odcinka szyjnego.
  • Odpowiedz