Wpis z mikrobloga

Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2023 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 309 tys. złotych, a dwójki dzieci wyniósł 513 tys. złotych.

#heheszki
7ujMejster - Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smith...

źródło: IMG_7871

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@7ujMejster: tak wiem odpowiadam na mema, nie ma nic wspanialszego gdy taki mały człowiek przyjdzie się przytulić, zadaje milion pytań, a potem bierze za rękę i choćbyś był nie wiem jak zmęczony to i tak się pobawisz lalkami jak na tatę przystało :) pozdrawiam z fartem
  • Odpowiedz
@7ujMejster: jak pamiętam to gdy wchodziło 500+ to za jedno dziecko było 185 (od 176 do 193 szacował wtedy instytut Smitha).

W sumie dobra miara inflacji w 9 lat. 67%.
Ot indeks dziecka, zamiast indeksu Big Maca.
  • Odpowiedz
@7ujMejster: czyli 16k rocznie na jedno dziecko, to nie tak źle, a jak wpada 800+ to właściwie tylko 7k. Więc 500 ziko miesięcznie to nie jest jakiś kosmiczny wydatek. Bardziej by mi przeszkadzał brak czasu przez gówniaka i to że trzeba później mu wszystko wymyślać, typu codziennie inny obiad, jakieś zajęcia dodatkowe, jakieś zabawy, jak wyjazdy to też pod niego muszą być w miarę ustawione i #!$%@? się z przedszkolami i
  • Odpowiedz
@7ujMejster: 300k PLN? Zapomnij i licz spokojnie X2 na jedno dziecko a jak chcesz (musisz) korzystać z prywatnych żłobków przedszkoli i szkół to x3 można na dzień dobry. Te 300k to chyba policzyli tylko jedzenie i ubrania
  • Odpowiedz
@PietroPawlo A 12 lat później słyszysz jak puszcza na głośnikach "Ja jestem Fagata seksi cipka spod Konina" albo podrzucasz pranie i zauważasz schowanego efajka. Życia cud ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PietroPawlo no, albo jak u mnie w rodzinie dzieciak chce tylko do mamy, a jak ojciec cokolwiek proponuje, to jest na nie. Plus jakieś humorki, co tydzień chore jak nie jedno, to drugie. Nie no, super
  • Odpowiedz
@PietroPawlo:

tak wiem odpowiadam na mema, nie ma nic wspanialszego gdy taki mały człowiek przyjdzie się przytulić, zadaje milion pytań, a potem bierze za rękę i choćbyś był nie wiem jak zmęczony to i tak się pobawisz lalkami jak na tatę przystało :) pozdrawiam z fartem

A grałeś może kiedyś w Heroes III? #pdk
  • Odpowiedz
@MadMan690:
- seks z młodą alternatywką zapatrzoną w ciebie jak w obrazek
- wygranie 1 mld w loterii
- zeżarcie zajebistego burgera na gastro
- gdy widzisz jak karma dopada złych ludzi
- zostanie prezydentem
W zasadzie to przytulenie małego człowieka i zadawanie przez niego miliona pytań nie jest nawet w top50 jak sobie o tym pomyślę
  • Odpowiedz
jak chcesz (musisz) korzystać z prywatnych żłobków przedszkoli i szkół to x3 można na dzień dobry


@virusriddle: No takim tokiem, to można wcisnać i masę nieobowiązkowych zajęć pozalekcyjnych i coroczne wycieczki w dalekie kraje. Żłobki ok, ale prywatne przedszkola i szkoły, to nie jest obowiązek by pisać że "musisz", bo masz prawo do miejsca w placówce publicznej.
  • Odpowiedz