Wpis z mikrobloga

ASO różnych marek w Polsce to jest co do zasady syf. Miałem styczność z ASO Renault/Dacia, teraz Hyundai…

Kuna „przegryzła” przewód od klimatyzacji. Bujam się z naprawą z AC już ponad miesiąc. Dzwonię do gościa co się zajmuje moją sprawą. Mówi że zamówił część i musi ona przyjechać z ich oddziału z Łodzi do Poznania . Zapytałem więc kiedy część przyjedzie na co typ odpowiada: „Nie wiem, ja do nich wysyłam maila z zamówieniem i oni NIGDY mi nie odpisują. Dlatego nie wiem kiedy przyjedzie. Czasem jest szybciej czasem później. Transporty z naszego oddziału w Łodzi mamy co dwa tygodnie. Mam nadzieję że będzie ta część w najbliższym. Będę do Pana dzwonić, do widzenia.” XD

Czyli typ ma problem z ustaleniem ze swoim współpracownikiem z innego oddziału kiedy będzie miał część na naprawę auta klienta. Za wymianę jednego przewodu składającego się z części metalowych i gumowych biorą od ubezpieczyciela prawie 6000 zł XD

To przecież za te pieniądze ten kolega powinien wysłać to co trzeba kurierem. A nie oni się bawią w jakieś transporty co dwa tygodnie. xDDDD

Tymczasem ja w upały bujam się bez działającej klimy w aucie. Kuna wbila zęby w gumę i zrobiła malutką dziurę. Już lepiej by było zakleić to szczelnie taśmą i nabić klimatyzację u jakiegoś Pana Kazia. XD

#zalesie #hyundai #motoryzacja #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
@szczurek_87: wszystko zależy od konkretnego aso. Jedyna marka z jaką nigdy nie miałem problemów w aso to lexus. Za to kto miał styczność z aso porsche krakow, ten w cyrku się nie śmieje... dość powiedzieć, że na serwisy dojeżdżam z Krakowa do Katowic, byle tylko nie mieć do czynienia z krakowskim oddziałem
  • Odpowiedz
Za wymianę jednego przewodu składającego się z części metalowych i gumowych biorą od ubezpieczyciela prawie 6000 zł


@szczurek_87: A pewnie pierwsza wycena na 500zł. A gdyby dali od razu 2k to wziąłbym kasę i sam wymienił a tak muszą zapłacić 6k.
  • Odpowiedz
@szczurek_87 to nawet nie pytaj jak działają serwisy ASO, bo ty rozmawiałeś z działem części zamiennych. Pan Kazio zrobi ci lepiej i taniej, na zamiennikach wedle twojego uznania bądź częściach oryginalnych, bo pracuje na swoją renomę i siedzi w branży od x lat, w aso najczęściej pracują łebki żeby zdobyć doświadczenie i otworzyć swój warsztat, albo mechanicy na tyle słabi, że mieli swój warsztat ale padł z jakiegoś powodu i tylko w
  • Odpowiedz
@szczurek_87: Panie, jak kiedyś weźmiesz sobie Toyotę i pojedziesz do Toyota Romanowski... No #!$%@? goście nie dokręcili śrub w reflektorze po dodatkowym płatnym przeglądzie za 1800zł, a na pytanie dlaczego osoba obsługująca sprzedała się, że no elektryka nie było tego dnia i to dlatego. Ale na fakturze już przegląd elektryczny oczywiście był xD

W Renault też mistrzowie - członek rodziny sobie jakiś tam przegląd zarezerwował telefonicznie. Cena - "no proszę pani,
  • Odpowiedz
  • 0
@Retoryk: o losie… bym wiedział że w tym tak będzie to też bym pojechał do innego miasta.

@Rustyyyy Trochę tak to wygląda :(

@Cozzie Kup pan nowe auto mówią - spokój na lata. XD

Ogólnie jestem lekko poddenerwowany tym tematem. W piątek zapytam typa czy już jest część. Jeśli nie będzie puszczę maila do centrali Hyundai w Polsce, do ubezpieczalni AC i na ogólny mail tego ASO w którym ma to
  • Odpowiedz