Wpis z mikrobloga

@Maly_Jasio: Nooo, to jest tylko Twoja opinia xD Poza tym, nawet jesli brać to tak jak mówisz to wciąż jest to sensowne o tyle, że to nie udowadnia istnienia reguły, a mocno to sugeruje.
Jeśli napiszę na sklepie nieczynne w środy i soboty to sugeruje to istnienie reguły typu czynne w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątk i niedziele. Ale nie jest do dowód, np taka niedziela może być domyślnie niehandlowa i
  • Odpowiedz
Kończ waść wstydu oszczędź - używane w sytuacji gdy ktoś niby gada głupoty i żeby już kończył, a nie jako prośba do masakrującego żeby przestał i dobił.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Tu chyba chodzi o to, że pojęcie 'regułY' nabiera sensu wyłącznie w kontekście pojęcia 'wyjątek' i vice versa. Norma nie może istnieć bez anty-normy. Jeden rudy we wsi potwierdza, że regułą jest nie bycie rudym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Acetaminofen: @Polasz: @Hadolf_Itler: @FrostlyMostly: @Acetaminofen: Wielu zarzuca mi brak wiedzy. Ja to wszystko co napisaliscie wiem. Było w wątku o #!$%@? przysłowiach więc podałem taki przykład. Dlaczego nie stosuje się "Wyjątek potwierdza istnienie reguły" tylko "wyjątek potwierdza regułę"? Język na przestrzeni lat się zmienia, ale przysłowia zostaja tak jak były i teraz daja pole do interpretacji. Gdyby je zmienić na "Wyjątek potwierdza istnienie reguły" to nikt nie
  • Odpowiedz
"mądry polak po szkodzie" - kur*a , człowiek ma taką naturę że żałuje czynów których popełnił lub nie popełnił po fakcie, że mógł coś zrobić lepiej... nie jest to zależne od narodowości
strasznie mnie to triggeruje
  • Odpowiedz
Większość wykazała się ignorancją i nie ogarniją że to są sformułowania międzynarodowe, jak ten "specjalista" od "wyjątek potwierdza regułę". Przykład który podałeś w poście startowym jest wyrazem dobitniej głupoty, podobnie jak "dają to bierz", która to została nam zaimplikowana, w celu zidiocenia, w czasach PRL.
  • Odpowiedz
  • 0
O gustach się nie dyskutuje
Winny się tłumaczy

Dwa najgłupsze powiedzenia i to jeszcze do dupy przetłumaczone z łaciny, przez co całkowicie nie mają sensu.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: wow wykop bawi i uczy xD pamiętam w podstawówce nauczycielka jak były jakieś wyjątki, na przykład że końcówka -ów jest zawsze ó kreskowane i że wyjątkiem jest np skuwka to właśnie to mówiła że wyjątek potwierdza regułę. Strasznie bez sensu mi się to wydawało po jak niby taki wyjątek potwierdza prawdziwość tej reguły, on jej przeczy xd później myślałam że chodzi o to że skoro istnieje jakiś wyjątek od reguły
  • Odpowiedz