Wpis z mikrobloga

Komfort życia na wynajmowanym pokoju jest nikły, bliski zera. Iść na kawalerkę za 2500 i nigdy nie oszczędzić na wkład?
Mój ukraiński współlokator nocuję swoją kochankę dzień w dzień od 6 tygodni w swoim pokoju. Dziś zobaczyłem taką oto niespodziankę od ukraińskich przyjaciół, a to tylko jeden z wielu rarytasów, które co chwilę doświadczam.
W takich chwilach uświadamiam sobie, że jestem na poziomie uchodźcy wojennego i nic mnie od niego nie odróżnia, oboje bez auta, bez hajsu, perspektyw, na pokoju. Najzabawniejsze jest to, że moja rodzina jest bogata, żyje w luksusie, ale powiedziała, że nigdy mi nie pomoże.
Macie jakieś inspirujące historie o kompletnych gołodupcach, którym udało się z tego wyjść?
#przegryw #bieda #wymajem #nieruchomosci #ukraina #mieszkanie
Janusz-Koriwniak - Komfort życia na wynajmowanym pokoju jest nikły, bliski zera. Iść ...

źródło: ca5d7bd8-40f7-4092-b8f1-038b4c5ae07a

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: Szczerze mówiąc znam takie przypadki. Wąskim gardłem są jednak zarobki, bo albo pokończyli w bólach dobre studia gnijąc w akademikach i jedząc ryż. Albo poszli w przedsiębiorczość, ryzykowali, ale teraz po latach mają z tego owoce.
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: jeśli mają być inspirujące ale nie muszą być do końca prawdziwe, to co drugi miliarder-celebryta ma historię o początkach w garażu, może powinieneś spaść do wynajmu garażu zamiast pokoju by wejść na drogę sukcesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak:

nigdy nie oszczędzić na wkład?

Może po prostu masz za słabą pracę i stąd te problemy z uzbieraniem na wkład własny?
Jak był kredyt bk2% to nie mogłeś tego wziąć?
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: to nie tak źle, myślałem, że pokój. W takim razie zacznij zapraszać divy, żeby ukrowi zrobiło się głupio i przestał tę swoją dziewuchę sprowadzać. Swoją drogą, mam nadzieję, że ukrainka, anie p0lka
  • Odpowiedz
czemu?


@prawda_w_moskwie: bo ma syna, który w każdym poście o swoim życiowym niepowodzeniu pisze o Ukraińcach, mimo że nie chodzi mu o żadne sprawy narodowe, a o to, że ma współlokatorów. Dałbyś takiemu kasę, to by kupił klapki balenciaga i odmroził stopy zimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: kazdy ma podobne historie. Z wiekiem sie awansuje i polepsza sie jakosc zycia. Tylko nie idz w babelki i znajdz prace gdzie masz mozliwosc rozwoju (nawet jak nie talentem to wkoncu zaczniesz awansowac przez "zasiedzenie")
  • Odpowiedz