Wpis z mikrobloga

@czlowiekbutelka: Mieszkam niecały km od drogi krajowej w linii prostej. Też cały czas słyszę szum ale mi to nieszczególnie przeszkadza. Jak masz tam jakieś ekrany dźwiękowe to bym się nie zastanawiał
  • Odpowiedz
Nie wiem sam na ile to będzie przeszkadzać kiedyś... Teraz mieszkam 200m od linii kolejowej ale to chyba inny hałas.


@czlowiekbutelka: Kolej >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> samochody.

Autostrada to też nie osiedlowa ulica, tylko zapierdzielające na złamanie karku tiry.

Da się przyzwyczaić, ale skoro nie musisz się tam wprowadzać, to bym tego nie robił.
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: zważ na to, że ja żadnych zabudowań po drodze nie mam.. poza tym różnica raczej niewielka - tu i tam cisną po gazie ile wlezie (a ja mieszkam przy odcinku, który jest prostką)
  • Odpowiedz
  • 0
@horus666 masa nowych domów się tam pobudowała, w całej wsi i wszystkich wsiach obok. Szukałem wpisów ludzi czy artykułów z tej okolicy ale nic nie znalazlem, nikt nie strajkuje raczej. No i teraz nie wiem, czy ja wydziwiam czy naprawdę taka droga to zajebisty minus
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: jednym z niewielu moich kryteriów przy budowie domu była duża odległość od kolei, żadnych torów w promieniu 10km. Bo nie chciałem jeździć z roboty do roboty. A Ty się dobrowolnie pakujesz pod autostradę?
Jeśli to nie jest jedyna działka na którą Cię stać, to ja bym uciekał.
Mieszkałem chwilę przy b. ruchliwej drodze, na 20-30 piętrze w hotelu, no okna otworzyć się nie dało, bo hałas z drogi taki, że
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: Mieszkam ~250m od dwupasmówki (ekspresówka/szybkiego ruchu, nie wiem dokładnie). W domu nie słyszysz nic, nawet przy oknach dwuszybowych (teraz mam trzyszybowe), na zewnątrz może minimalnie, ale to musi być cisza i musisz się wsłuchać. Ekrany świetnie działają i niwelują hałas.
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: a jaki teren? Płaski? Czy jakaś górka? Wieje tam jakiś wiatr? Jak tak to z której strony? Bo jak Ci będzie wiało od autostrady to będziesz słyszał jak pod oknem.

Raz ogladalismy dom około 1km od ekspresówki i było strasznie słychać bo ta ekspresówka była nieco wyżej i się nosło w dół. Pośrednik stwierdził, że się zrobi rekuperacje i nie trzeba przecież okien otwierać xD

Najlepiej idź i tam posiedz
  • Odpowiedz
  • 0
@czlowiekbutelka do wszystkiego się można przyzwyczaić. W młodości mieszkałem około 500m od torów kolejowych i jak jechal pociąg to się ten odgłos odcinał i go nie rejestrowałem. Teraz jak jestem w pobliżu, to mi to bardzo przeszkadza, bo się odzwyczaiłem.
  • Odpowiedz