Wpis z mikrobloga

@Roksanos: od psychiatry prowadzacego tylko po wizycie (lub teleporadzie) wiec najczesciej musze brac recepty z neta bo nie da sie umowic na nfz tak, żeby zachować ciągłość leczenia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
najczesciej musze brac recepty z neta bo nie da sie umowic na nfz tak, żeby zachować ciągłość leczenia


@paula_pila: Bez sensu, lekarz powinien tak wypisać leki, żeby ich wystarczyło do kolejnej wizyty.

Czy Wasz psychiatra nie robi problemów przy wystawianiu recepty, kiedy nie możecie przyjechać na kontrolę?


@Roksanos: Jakby co, to można spróbować u swojego lekarza rodzinnego, powiedzieć, że nie udało się dojechać na wizytę, wziąć pudełko, żeby trochę bardziej
  • Odpowiedz
@Roksanos: nie robi, chodzę jak mam ochotę. kiedyś z pół roku nie byłem u niego ponad tylko dzwoniłem to rejestracji i 'ja po recepte' i mi kod wystawiał bez wizyty, aczkolwiek to może dlatego, ze chodzę do niego ponad 8 lat i mnie zna (i ma dość xd).

teraz chodze raz na 3 miesiace bo zdaje się prawo zmienili i musi być jakaś wizyra co pare miesięcy fizycznie aby mógł wystawiać
  • Odpowiedz
a lekarz rodzinny i farmaceuta moze wystawić recepte tylko na jedno opakowanie


@paula_pila: serio? byłem u lekarki i lekarza rodzinnego to jeden się mnie pytał: ile opakowań pan chce?
babka też mi wypisała receptę z tabsami na parę miesięcy, tą z przedłożona realizacją abym nie musiał wybierać wszystkich na raz w tym samym miesiacu .
  • Odpowiedz