Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
kolejny dzień, kolejny raz gdzie nie mogę się dobrze wysrać ani się dobrze nie wyspałem. już mija miesiąc i się dalej nie przyzwyczaiłem do budzenia o 6 na 7 do roboty do 15. wracam zjem coś i się kładę zdrzemnąć. budzę o 23~ bawię z telefonem w łóżku bo tak szybko nie zasneni potem śpię tak z 4-6 godzin i wstaje wyczerpany. co to za życie? czy ja mam po powrocie kawę wypić aby zasnąć o 21-22? w robocie też tylko siedzę nic nie robię bo nie ma co.j( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #zdrowie.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 1 -2 godziny przed snem ogranicz na maksiumum siedzenie przy fonie. Zrób trening, kąpiel, potem coś poczytać/zaplanować kolejny dzień(co zrobisz i jakie cele dzienne osiągnąć) i spać.

wracam zjem coś i się kładę zdrzemnąć


Staraj się poprawić styl żywienia, ogranicz cukier w diecie, więcej wody pij i jakiś ruch. Bo z twojego opisu wynika rutyna -DOM-PRACA-DOM. Zaplanuj sobie co po pracy chcesz zrobić i to rób. Ja planuję przed spaniem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
-dobra dieta (nieprzetworzone produkty),
-codzienna aktywność fizyczna, nawet lekka, typu spacer
-mniej kofeiny, maks. 1-2 kawy dziennie, ostatnia maks. o 15
-odstawić słodkie i cukier
-odstawić używki, alkohol
-kontakt z naturą
-po 22 nie gapić się w ekrany, poczytaj sobie książkę, odpal audiobboka, albo posłuchaj muzyki.
-Nie rób drzemek, nie śpij w dzień, chyba że naprawdę zasypiasz na siedząco.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie rób drzemki po pracy, jeśli jesteś bardzo senny w czasie dnia to zmień dietę na niskowęglowodanową, miski indeks glikemiczny żeby cukier ci nie spadał. Jak w nocy się przebudzisz i nie możesz zasnąć to weź melatoninę w sprayu. Na zaparcia witamina B12.
  • Odpowiedz