Wpis z mikrobloga

Celuje w kupno auta do 60 tys zł i boję się bardzo trafić na nieuczciwego sprzedającego który ukrył by wady których ja nie potrafiłbym dostrzec.
Nie znam się na autach za bardzo i nie mam za bardzo ogarniętych znajomych ogarniających dobrze branże którzy pomogliby mi w oględzinach. Oczywiście wiadomo że auto wziąłbym na stację kontroli pojazdów ale macie jeszcze jakieś protipy co dodatkowo warto robić żeby się nie naciąć? Planuje w tym budżecie szukać aut od 1 właściciela zęby chociaż mieć pewność że będzie dokumentacja.

#samochody #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: raport jakiejś firmy zajmującej się takimi rzeczami.

Planuje w tym budżecie szukać aut od 1 właściciela zęby chociaż mieć pewność że będzie


ilość właścicieli nie ma większego znaczenia, patrz zeby po prostu były papiery na przeglądy i naprawy.
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: Gówno na tej stacji kontroli sprawdzą. Wykryją rzeczy oczywiste i względnie tanie w naprawie. Jeśli miałoby to być np. BMW, to jedź do serwisu BMW i niech ci tam wszystko sprawdzą, tyle tylko, że tanio nie będzie, ale lepiej wydać trochę na takie zabezpieczenie niż później 30k na nowy/używany silnik.
  • Odpowiedz
raport jakiejś firmy zajmującej się takimi rzeczami.


@bidzej: pytanie ile wyjdzie łącznie zakładając że obejrzę kilka aut - bo rozumiem że mówisz o gościach którzy przyjeżdzaja i sprawdzaja auto na miejscu? widziałem takie usługi za 500-1000zł
  • Odpowiedz
@Nick_Login: celuje raczej w auta ekonomiczne, nie klasa premium. roczniki 2014+. Jakiś ford mondeo, mazda 6, kia ceed, opel insignia itp. niemniej jednak chyba masz racje... ile plus minus sprawdzenie takiego auta w aso wyjdzie?
  • Odpowiedz
patrz zeby po prostu były papiery na przeglądy i naprawy.


@bidzej: Nie pamietam kiedy ostatnio dostalem 'fakture' za robote, a jak zapytasz to sie nagle okazuje ze +23%. Kto to zbiera i placi wiecej zeby miec kwit dla kolejnego wlasciciela?
  • Odpowiedz
@Nick_Login: Papierowej to juz dawno ni ma ani sie nie uzywa. A nie kazdy serwis moze ot tak zrobic wpis do ksiazki elektronicznej DSB mercedesa - bez autoryzacji czy innej głowicy passthrough (bo akurat tym jezdze)
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: znajdz na olx typa, ktory sprawdza auta przed zakupem i za kilka stowek oceni ci rzeczowo przedmiot zainteresowania. to czesto osoby pracujace w komisach wiec maja wiedze z pierwszej reki w porownaniu do pseudo ekspertow z portali typu motocontroler
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: warsztaty nieautoryzowane często mają własne papierowe książki (mi to chyba nawet gdzieś leży jakaś sygnowana EuroWarsztatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ewentualnie jak nie ma takiej, to najpewniej mają w komputerze zapisany samochód po numerze VIN/rejestracji i tam cała historia napraw samochodu w tym warsztacie. Ogólnie - dla chcącego nic trudnego.
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: To jak masz takie obawy, to kup sobie nową podstawową Dacię Sandero za 62 tys. Do tego za tysiaka - tysiaka dołóż sobie co tam chcesz, i za tysiaka - tysiaka kilkaset robisz konserwację podwozia zaraz po wyjechaniu z salonu. Czyli za 63 - 65 tys. masz nowe auto z zerowym przebiegiem (faktycznie będzie parę km przejechane na liczniku) spokojnie na 10 lat, albo i na kilkanaście zależy jakie przebiegi
  • Odpowiedz