Wpis z mikrobloga

@Del: Zastanawia mnie dlaczego kamera podaza za sloncem? Nie powinno byc tak, ze jak ziemia sie obraca to kamera powinna stac w miejscu i przez sam ruch obrotowy ziemi zaobserwowac to zjawisko? Na tym nagraniu ewidentnie widac, ze kamera kreci sie wokol wlasnej osi. Nie znam sie, potrafisz mi to wyjasnic?
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Jeszcze tylko niech szury wyjaśnią dlaczego mamy dwa bieguny niebieskie, a nie jeden.... Ale niestety za zadanie takiego pytania na forach płaskoziemskich jest ban z automatu. Nie chcą by psuć im zabawę XD

I jeszcze jakby wyjaśnić wschody i zachody Słońca, zaćmienia Księżyca... Nie wierzcie "tak zwanej nauce", ale jak się zapytacie o to kiedy nastąpi zaćmienie to jakoś nie pytacie się o to szurów ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Rancor: No wchodzi w gre ale po co ja obracac? Jezeli stoi nieruchomo na ziemi ktora sie obraca to przez sam ruch obrotowy ziemi powinna podazac za sloncem, tak czy nie?
Np. ustawiasz ja na wschod slonca i razem z ziemia powinna sie obracac za sloncem az do zachodu. Nawet korekcji by nie trzababylo robic.
Czy ja zle kminie?
  • Odpowiedz
przez sam ruch obrotowy ziemi powinna podazac za sloncem, tak czy nie?


@ExtraPensja: No zdecydowanie nie, skoro Ziemia się obraca względem Słońca. Pozorny ruch Słońca, to efekt uboczny obrotu naszej planety
  • Odpowiedz
@ExtraPensja: Ehhh... Stań przed lampką biurową i postaw sobie na czubku głowy (niech będzie on biegunem) kamerę skierowaną na lampkę. Potem zacznij się obracać i i odtwórz sobie nagranie
  • Odpowiedz