Wpis z mikrobloga

@Gavilar:
Wielu Azjatów ma deficyt tak zwanego genu dehydrogenazy alkoholowej (ALDH2). Mówiąc prościej, ich wątroba nie trawi spożytego alkoholu i ten w postaci aldehydu octowego zatruwa organizm. Rezultat to niemal natychmiastowy ból głowy, nudności i zawroty.
  • Odpowiedz
Wielu Azjatów ma deficyt tak zwanego genu dehydrogenazy alkoholowej (ALDH2)


@Nester86: jak wielu i których Azjatów najbardziej to dotyczy a których najmniej?
  • Odpowiedz
@siepan: to jeszcze dorzucę ciekawostkę. Teoretycznie dwie grupy są chronione przed alkoholizmem - Azjaci i Afrykanie, ale na różne sposoby. U Azjatów alkohol powoduje silne nieprzyjemne reakcje, a u Afrykanów jest natomiast lepiej trawiony i szybko usuwany z organizmu.

Ale nie kojarzę natomiast żeby Afrykańczycy mieli jakieś mocne głowy, w zasadzie to odwrotnie. Widywałem głównie jak niewielka dawka powodowała wystrzelenie z butów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kishibashi: polecam książkę Hugo-Badera pod tytułem "biała gorączka" gdzie opisuje między innymi wpływ alkoholu na narody dalekiego wschodu, Syberii. Czukczów, Inuitów, Buriatów.
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: przecież wkleiłem tekst z Googla który uzyskałem po wpisaniu frazy " Azjaci trawienie alkoholu" bo pamiętałem tylko że o tym kiedyś czytałem. Mam dla jakiegoś wypierdka z wykopu robić research bo jemu się nie chce użyć wyszukiwarki? Pfff xd interesuje cię to szukaj. Masz całą wiedzę w rękach.
  • Odpowiedz