Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam zagwostke. Kupiłem busa, zarejestrowany jako ciężarowy. - transit. I zastanawiam się czy na kat B, mogę dodatkowo podpiąć przyczepke lekką? W dowodzie przyczepka ma coś koło 450kg. Jeśli tak, to kusze kupować jakieś dodatkowe viatolle i tak dalej? Będę wdzięczny za opinie i odpowiedzi.
P. S Przejazdy są prywatne, nie firmowe, gdyby to miało jakieś znaczenie. #praworuchudrogowego #busiarze #prawojazdy #policja
patryk747 - Mireczki, mam zagwostke. Kupiłem busa, zarejestrowany jako ciężarowy. - t...

źródło: temp_file8670926269719250467

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@patryk747: przekraczasz z przyczepką 3,5t więc masz etoll
Jako że ma to być przyczepa lekka to E nie potrzebujesz zgodnie z konwencją wiedeńską do 750kg dmc przyczepki, jeśli miałbyś przyczepę hamowaną potrzebujesz kat e do b
Natomiast jest to auto ciężarowe więc potrzebujesz tachograf i kartę do tachografu. Za jego brak czeka cię mandat i zatrzymanie uprawnień - potwierdź sobie to jeszcze telefonem do itd.
Gdybyś miał w dowodzie wpis osobowy
  • Odpowiedz
  • 0
@panzerschokolade samochód mam zarejestrowany na osobę prywatną. Nie jest pod żadna firma. Kupiłem dziada bo to było bardziej opłacalne do przewożenia prywatnych gratów. A jak jadę bez przyczepki, to też potrzebuje etolla oraz tachografy?
  • Odpowiedz
  • 0
@panzerschokolade tylko Polska, wokół komina. Ta przyczepke chyba sobie podaruje. Za dużo zachodu, tachograf etoll jakieś urzędy, karty kierowcy. Brzmi komicznie dla mnie, dla osoby która bujała się wcześniej tylko osobówkami, a największe auto jakie mam to Grand voyager
  • Odpowiedz
  • 0
@panzerschokolade dziękuję za informację. Swoją drogą ładnie mnie załatwił sprzedawca. Panie ten bus to na kat B, ma hak, i z lekką przyczepką może sobie Pan jeździć na luziku. Ładnie bym się uziemil. O mandatach nie wspomne.
  • Odpowiedz