Wpis z mikrobloga

Skąd jest tej hejt na Ukraińców? Zaczęła się wojna, Polacy bardzo chętnie pomagali, ale od jakiegoś czasu utworzyła się jakaś taka grupa ludzi która pozbyłaby się chętnie Ukraińców z Polski i otwarcie mówią, że nie wspierają ich itp. To rosyjska propaganda im tak wlazła do łba czy co się wydarzyło? #polska #ukraina #rosja #wojna
  • 63
  • Odpowiedz
@Linnior88: Nie sądzę żeby to po tym co się stało ruscy i Ukraińcy rzucili się sobie w objęcia, raczej jestem spokojny. Za dużo ludzi zginęło, za dużo dzieci wywieziono do rosji, za bardzo propaganda rosyjska pracuje nad udowadnianiem że nie ma czegoś takiego jak Ukraina. Co do lekceważącego stosunku niech sobie myślą co chcą, my wiemy jak jest i oni wiedzą przez którą granicę płynie najwięcej pomocy.
  • Odpowiedz
  • 14
@FedoraTyrone: Ludzie to debile i za wszystko obwiniają obcokrajowca.

Pamiętasz sprawe Ukraińca którego uderzył w aucie jakiś #!$%@? patus, bo Ukrainiec mu piwa pić w uberze nie pozwolił? To teraz jakiś influencer czy inny youtuber broni patusa, że to dobry chłopak i każdemu mogą puścić nerwy, a nastolatki i młodzi dorośli nagrywają filmiki wyzywając na walkę w clout mma tego Ukraińca i jeszcze żartują, że "u nich w samochodzie to piwko
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: polaczki widzą swoje odbicie w ukraińcach, i to ich triggeruje. Mają problem z autorefleksją i nie dochodzi do nich, że oni zachowują się tak samo jak polaczki. Zazwyczaj używają argumentu niskich lotów, co pokazuje, że są po prostu idiotami, czyli "jak się nie podoba to zapraszam na ukraine". To nie jest żadna rosyjska propaganda tylko ukazanie tego że na świecie jest więcej idiotów, niż ludzi rozumnych
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Generalnie wbrew temu co wielu ekspertów starało się forsować, to Ukraińcy są narodem z innego kręgu cywilizacyjnego. Niestety mentalnie i tożsamościowo bliżej im do Rosjan, przed którymi się obecnie bronią, niż do Polaków. To stwarza pewne różnice i wzajemne niezrozumienie, a skala emigracji zrodziła nieuniknione napięcia między nami. Ukraina jest też biedym krajem, zatopionym w korupcji i różnego rodzaju patologiach + tragedia aktualnej wojny. To wszystko jest nadal żywe w
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: zawistność. Polaki mają kompleksy. Więc zawsze zawistność można było się "leczyć" będą Rumunii, Ukrainy... A tu mają swoje biznesy, lepsze samochody, otwierają własne usługi w których jest wszystko po ukraińsku. No i bawią się. To widać, że nie są gorsi... Plus czemu Polska daje im hajs gdy ci się bawią w klubach Wawy, a nie zbierają na Ukrainę
  • Odpowiedz
@Linnior88: jakich forach?xd weź podaj przykład, daj link do forum i login ukraińca xd

@FedoraTyrone , przesadzasz, to dotyczy jakiejś mniejszości lub sfrustrowanych januszy, ale przyznam, że jako sympatyk Ukrainy czasami obserwując działania ich władz myślałem sobie "czemu wy sobie to robicie?". Przy czym dotyczy to władz, nie Ukraińców w Polsce i nielicznych obiektywnie istniejących sytuacji (a nie rosyjskich produktów propagandy).
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: każdy kto mieszkał w UK, słyszą te same teksty o sobie, o tym jacy Polacy są x i y. I wiadomo jaki typ ludzi, obwiniał Polaków za swoje niepowodzenia i brak pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz po prostu Polaki robaki,mają kogoś na kim mogą się wyżyć.
  • Odpowiedz
Po pierwsze roszczeniowosc samych Ukraińców. Uważają ze im się wszytko należy


@bulbulator90: Ty chyba Ukraińców widziałeś na obrazkach na wykopie.

Znam kilku i normalnie pracują, a to praca na dwa etaty, żeby na czynsz starczyło. Inna Ukrainka własna firma itd.

Masz jakieś własne doświadczenia? Czy wiedza tylko z internetu?
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: ruska propaganda + traktowanie przypadków, wypowiedzi jakichś randomów jako stanowiska całego narodu. Złapią dwóch pijanych Ukraińców za kółkiem, jakiś randomowy Ukrainiec zwyzywa kogoś na ulicy, jakiś były minister powie coś niefajnego i przygłupy już się nakręcają, że "Ukry niewdzięczne i rozszczniowe ugabuga!". Jakiś milion Ukraińców siedzi u nas w kraju, ale tacy jak @Bulbulator1 czy @Linnior88 podłapali anonimowe posty na X czy innych społecznościówkach i wyrobili sobie opinię. Nie rozumieją
  • Odpowiedz
@missioncritical: kocham jak ktoś używa tak dramatycznych słow żeby dodać sobie powagi ale wejdź na tik toka mi się dosłownie wylewaja na główną filmiki z imprez z Kijowa albo bogatych tańczących i śpiewających Ukrainek w drogich autach , mają wojnę ale nie na taką skalę jak choćby Palestyna
Ty tu dramatuzujesz a one tam uśmiech od ucha do ucha xD
Mam wrażenie że tutaj jest konkurs kto zrobi większy dramat a
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ Tak widziałem. Młode testosteronowe byki w bmw m3 z gatunku " za hajs ojca baluj" lansujacych się non stop po galeriach.

Ja sam pracuje z dwoma Ukraińcami i oni akurat są w porządku. Ale u mnie w pracy oprócz ich jest też masa innych Ukraińców onj i są tak opisałem wcześniej. Jak w każdym narodzie - są lenie i pracowici. Ale tych pierwszych bardziej widać
  • Odpowiedz