Wpis z mikrobloga

Male podsumowanie, dziadkowy rower z telefonem Samsung S9 i aplikacją ipbike, do tego sensor prędkości i kadencji oraz czujnik tętna, wszystko na ANT+.
Mniej więcej godzina jazdy, zużycie energii na poziomie 14-16% przy caly czas włączonym ekranie.

Plik ktory tworzy ipbike można uploadować do wielu różnych serwisow typu strava ale i bardziej pro pod analizę treningu
Zapis tej wycieczki poniżej
https://www.cyclinganalytics.com/ride/648874321179

Telefon zamocowany jest na mostku przy użyciu rozwiązania od Quadlock, etui jest dedykowane oraz posiada przeźroczystą nakładke przeciw deszczową, regularna cena jakies 300zł
Kupiłem za 100 z fakturą VAT ;)

#rower #android #ciekawostki
Pan_Slon - Male podsumowanie, dziadkowy rower z telefonem Samsung S9 i aplikacją ipbi...

źródło: IMG_7315

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: no co ty nie chcesz kupić garmina z wyświetlaczem od kalkulatora za 2k PLN, pod traski 20-100km? Jedyna wada telefonu, pod takie zastosowanie, to jego rozmiar. Wiesz tutaj wszyscy są w ostrym treningu i muszą mieć baterie na 250 kilometrowe przejazdy, nago nocą, w trakcie burzy.
  • Odpowiedz
  • 1
@T1001: no właśnie nie chce bo to głupie wydawać 2kafle, a aż tak mały nie jest taki garmin. A ten s9 to tak w sam raz jest, wcześniej miałem Sony Xperia active i to jest maleństwo, niestety gdzieś go zgubiłem przy przeprowadzkach więc padło na s9
  • Odpowiedz
@T1001 doceniam za chęć majsterkowania i stworzenia czegoś innego, ale nie przekonałeś mnie. Mimo że mam niewzywanego iPhone’a mini, to nie widzę go w tej roli. Wyświetlacz garmina wystarcza w zupełności. Idąc logiką @Pan_Slon nie potrzebuję tableta na kierownicy. Ciekawe jak długo by to działało jakbym taki telefon założył do tłuczenia się po lesie, gdzie zdarzają się wywrotki, hopy i inne takie? No i cenię sobie wygodę działania serwisu garmin. Włączam, nagrywa
  • Odpowiedz
  • 0
Włączam, nagrywa mi aktywność, zapisuję i mam. Nic nie kopiuję, nie przenoszę, nie modyfikuję, nie przerabiam, nie tracę czasu. Działa jak powinno i nie zajmuje uwagi,


@Kulawy_Lis: no własnie tak działa ipbike lol a kosztujowało 1/4 ceny garmina ;)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon za tego s9 coś musiałeś zapłacić, nie znalazłeś go, ewentualnie mogłeś też ukraść, ale z tym wiąże się ryzyko. Jak dla mnie telefon się do tego nie nadaje i nie przekonasz mnie faktem że jest to tańsze i tak wolę garmina, bo zwyczajnie platforma mi się podoba. Strave mam chyba tylko poto żeby się z kilkoma kumplami brandzlowac kto szybciej, a kto więcej km. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz